آخرین اخبار

دژپسند: امیدوار به پایداری بازار سرمایه هستیم

وزیر اقتصاد گفت: سهامداران و خصوصا سهامداران حقیقی دقت کنند که باید بسیاری از مباحث را در تحلیل‌های خود قرار دهند و اگر کسی اظهارنظری کرد، آن را به صورت خام نپذیرند و بعد از آن معاملات خود را با عمق بیشتری تنظیم کنند.

فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره بورس و تحولات اخیر آن گفت: بازار سهام طبیعتا روندی دارد که با نوعی تصمیماتی که در شورای عالی بورس گرفتیم، عوامل محرک تقاضا را تقویت کردیم و از این بابت باید شرایط پایدار باشد.

وی افزود: از سوی دیگر آمادگی داریم در شرایطی که این پایداری ادامه یابد، بتوانیم با عرضه اولیه‌ها ثبات مستمر ایجاد کنیم؛ از جانب ما عوامل و زمینه‌های پایداری این روند وجود دارد. امیدوارم کسانی که می‌خواهند درباره بازار سرمایه اظهارنظر کنند، دقت بیشتری داشته باشند و سهامداران و خصوصا سهامداران حقیقی دقت کنند که باید بسیاری از مباحث را در تحلیل‌های خود قرار دهند و اگر کسی اظهارنظری کرد، آن را به صورت خام نپذیرند و بعد از آن معاملات خود را با عمق بیشتری تنظیم کنند.

وزیر اقتصاد درباره بودجه سال آینده و میزان اتکای آن به مالیات، خاطرن نشان کرد: خوشبختانه در سال گذشته کمتر و امسال بیشتر به سمت بودجه‌ای رفتیم که وابستگی‌اش به نفت کم شده و امیدواریم این امر تداوم یابد. مالیات نقش محوری را در این زمینه خواهد داشت و درآمدهای باید افزایش یابد اما باید شرایط اقتصادی و شدت تحریم‌ها کهامیدواریم در سال آینده کاسته شود را هم در نظر بگیریم. هم‌چنین می‌بایست بحث کرونا را هم مد نظر قرار بدهیم و بتوانیم از آثار مثبت کاهش نقش کرونا با توجه به واکسن‌هایی که امیدواریم هر چه زودتر به آن دست‌یابی شود، استفاده کنیم.

کد خبر 68468

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =