آخرین اخبار

کارگران بی‌حقوق شهرداری خرم‌آباد و وعده‌های بی‌سرانجام مسئولان

تعدادی از کارگران فضای سبز منطقه ۲ خرم‌آباد و یکی از نواحی شهرداری منطقه ۳ چند روز قبل نسبت به پرداخت نشدن حقوق خود اعتراض داشتند و پیگیری‌ها نشان می‌دهد علت این موضوع عمل نکردن یک پیمانکار به تعهد خود است.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، طی ماه‌های گذشته شاهد گلایه‌های کارگران شهرداری خرم‌آباد نسبت به پرداخت نشدن حقوق توسط شهرداری بودیم. در همین راستا چند روز قبل تعدادی محدود از کارگران فضای سبز منطقه دو خرم‌آباد و یکی از نواحی شهرداری منطقه سه یک تجمع آرام، اما اعتراض‌آمیز نسبت به پرداخت نشدن حقوقشان برگزار کردند. این کارگران در تجمع خود خواهان این بودند که مسئولان استان و شهرداری خرم‌آباد مشکلات آنان را پیگیری کنند.

بر اساس پیگیری‌های انجام شده و به گفته مسئولان شهرداری خرم‌آباد این مشکل تنها مربوط به کارگران فضای سبز چهار ناحیه از شهرداری خرم‌آباد بوده و باقی نواحی مشکلی در این حوزه ندارد. همچنین بر اساس پیگیری‌ها پیمانکار این چهار ناحیه یک نفر بوده و این فرد به علت عمل نکردن به تعهداتی که در قرارداد با شهرداری به انجام آنان موظف شده، باعث ایجاد این مشکل برای کارگران شده است.

 یک پیمانکار؛ عامل اصلی عقب افتادن حقوق کارگران

معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی شهرداری خرم‌آباد در ارتباط با این موضوع اظهار کرد: در یک سال گذشته تیم مدیریتی جدید شهرداری پرداخت حقوق به کارکنان را به ترتیب کارگران تنظیف، کارگران فضای سبز، نیروهای رسمی و نیروهای قرارداری انجام داده است.

عباس گرمه‌ای افزود: علت مشکلی که در روزهای گذشته برای تعدادی از کارگران فضای سبز شهرداری به وجود آمده این است که یکی از پیمانکاران به تعهدات خود عمل نکرده است، بر اساس قراردادی که با پیمانکاران منعقد می‌شود آنان موظف هستند که حقوق دو ماه اول کارگران را از آورده خود پرداخت کنند.

وی بیان کرد: متاسفانه یکی از پیمانکاران که مسئولیت فضای سبز چهار ناحیه از شهرداری خرم‌آباد را برعهده دارد حقوق دو ماه اول کارگران را پرداخت نکرده است و همین موضوع باعث ایجاد مشکل برای بیش از ۱۰۰ کارگر شهرداری شده است. این کارگران مربوط به منطقه دو خرم‌آباد و یکی از نواحی منطقه سوم شهرداری هستند که برای حل مشکل آنان تدابیری اندیشیده شده است.

پرداخت بخشی از مطالبات

گرمه‌ای خاطرنشان کرد: قرار است فردا ۲۵۰ میلیون تومان به پیمانکار پرداخت شود، با پرداخت این پول بخشی از مطالبات این افراد پرداخت می‌شود. حقوق کارگران این چهار ناحیه از شهرداری چهار ماه عقب افتاده است. برای واگذاری این مناطق به پیمانکاران مناقصه برگزار می‌شود، این مناقصه چندین بار در روزنامه‌های سراسری استان منتشر شده است اما متاسفانه تنها یک نفر برای فضای سبز این چهار ناحیه شرکت کرد و برنده شد.

معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی شهرداری خرم‌آباد  اظهار داشت: در پنج ناحیه دیگر شهر خرم‌آباد در حوزه پرداخت حقوق کارکنان مشکلات کمی داریم و به صورت عادلانه و با توجه به درآمدهای شهرداری حقوق کارگران فضای سبز و تنظیف پرداخت می‌شود.

امسال کمترین مشکل را در پرداخت حقوق داریم

عضو شورای اسلامی شهر خرم‌آباد نیز اظهار کرد: در حال حاضر نسبت به گذشته کمترین مشکلات در حوزه پرداخت حقوق کارگران در شهرداری خرم‌آباد، وجود دارد. این موضوع به این علت است که تیم مدیریتی شهرداری پرداخت حقوق به کارگران فضای سبز و تنظیف را در اولویت خود قرار داده است.

علی محمد صالحی‌نسب افزود: بخشی از عقب افتادگی‌های مربوط به حقوق کارگران در حال حاضر مربوط به سال‌های گذشته بوده اما در یک سال اخیر تیم جدید شهرداری تمام تلاش خود را برای پرداخت حقوق کارگران انجام داده است. مشکلات اقتصادی فشار زیادی را بر شهرداری خرم‌آباد وارد کرده است، در حال حاضر بر اساس گفته مسئولان شهرداری این مجموعه از سایر دستگاه‌های اجرایی استان حدود ۲۰۰ میلیارد تومان طلب دارد که در صورتی که این مجموعه‌ها تنها ۲۰ درصد بدهی خود را پرداخت کنند بخش عظیمی از مشکلات شهرداری حل می‌شود.

کد خبر 68450

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =