آخرین اخبار

هشدارهای کرونایی روحانی به مردم و قوای سه گانه /از شنبه آینده جلسه بالای ۱۵ نفر نباید داشته باشیم

رئیس جمهور گفت: ۵۱ درصد ابتلاها به دلیل رفت و آمد خانوادگی است، اگر در دو هفته‌ای که تعطیل می‌شود، به همان نسبت رفت و آمدهای خانوادگی بیشتر می‌شود این درصد ابتلاء از ۵۰ به ۶۰ درصد می رسد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز (چهارشنبه) در جلسه هیئت دولت اظهار داشت: به سبب اوج گیری کرونا در کشور در آستانه مرحله جدیدی از مسئولیت پذیری‌های اجتماعی قرار گرفتیم. به همین دلیل از روز شنبه محدودیت‌های شدیدی در کشور اعمال می‌شود و شهرهایی که شرایط قرمز دارند تقریباً به حالت تعطیل در می آیند و شهرهایی که شرایط نارنجی دارند نیمه تعطیل می‌شوند.جز موارد ضروری که تفصیل آن بیان شده و بیان می‌شود، افراد سر کار بیایند.

اهم صحبت‌های رئیس جمهور به نقل از مهر، فارس و ایسنا از این قرار است: 

*البته تعطیلی‌ها و محدودیت‌های شدید راه حل اصلی مشکل کرونا نیست. مشکل کرونا صرفاً از تغییر سبک زندگی به وجود می‌آید. اگر مردم سبک زندگی خودشان را با فاصله‌های فیزیکی، عدم رفت و آمدهای خانوادگی و… را انجام ندهند با تعطیلی، کرونا به همین صورت است و تغییری نمی‌کند. تعطیلی فقط اعلام هشدار شدید به جامعه است که همه به انضباط دقیق اجتماعی برگردیم و این انضباط اجتماعی می‌تواند با کرونا مقابله کند.

*۵۱ درصد ابتلاها به دلیل رفت و آمد خانوادگی است، اگر در دو هفته‌ای که تعطیل می‌شود و محدودیت‌ها باشد، به همان نسبت رفت و آمدهای خانوادگی بیشتر می‌شود این درصد ابتلاء از ۵۰ درصد به ۶۰ درصد می‌رسد.

*از شنبه ی آینده در تمام قوا اعم از دولتی و غیر دولتی جلسه بالای ۱۵ نفر نباید داشته باشیم این مصوب قرارگاه‌ ملی کرونا است و همه باید آن را رعایت کنند. 

درحال تکمیل...

۲۷۲۱۶

کد خبر 68404

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =