آخرین اخبار

ایران ایر ۲ پرواز بجنورد را لغو کرد

مدیر فرودگاه شهدای بجنورد گفت: شرکت ایران ایر ۲ برنامه پروازی خود را در روزهای دوم و نهم آذرماه امسال در مسیر تهران - بجنورد لغو کرد.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، محمدابراهیم قدمگاهی روز چهارشنبه ۲۸ آبان اظهار داشت: این شرکت در روزهای شنبه، یکشنبه و چهارشنبه در مسیر تهران - بجنورد پرواز دارد که ۲ پرواز در ماه آینده را در دو هفته متوالی و در روز یکشنبه لغو کرده است.

علاوه بر شرکت ایران ایر، هواپیمایی آسمان و ماهان در اسفند ۹۸ و ۶ ماه امسال به علت شیوع ویروس کرونا و کاهش استقبال از سفر، شمار زیادی از برنامه‌های پروازی خود را لغو کرده بودند. شرکت هواپیمایی ماهان نیز اخیرا ۲ برنامه پروازی خود در این فرودگاه را به دلیل کاهش مسافر لغو کرده است.

فرودگاه مرکز استان خراسان شمالی در هفته میزبان ۱۰ برنامه پروازی شرکت‌های ایران ایر، ماهان و آسمان بود که در تمامی روزهای هفته جز دوشنبه، چهارشنبه و جمعه، هر روز ۲ پرواز انجام می‌شد اما با لغو ۲ برنامه پروازی ماهان، این پروازها به هشت مورد رسیده است. هم اینک ایران ایر شنبه، یکشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه و آسمان یکشنبه و پنجشنبه پرواز دارند.

به گفته مدیر فرودگاه شهدای بجنورد، سه شرکت هواپیمایی در ۶ ماه نخست امسال ۱۹۲ پرواز از فرودگاه تهران به مقصد بجنورد انجام دادند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با وجود شیوع کرونا ۲ پرواز هم بیشتر شده است. پارسال در همین مدت ۱۹۰ پرواز در فرودگاه بجنورد انجام شده بود.

۱۲ هزار و ۲۷۲ مسافر در این بازه زمانی با پروازهای فرودگاه بجنورد جابه‌جا شدند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۳ درصد کاهش نشان می‌دهد. شیوع ویروس کرونا باعث کاهش پروازهای خطوط هوایی به مقصد این فرودگاه شد به‌گونه‌ای که در ماه‌های اول شیوع این بیماری حتی هر هفته تنها یک و بعضا ۲ پرواز در مسیر تهران - بجنورد انجام می‌شد.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق ایران و فاصله بجنورد تا تهران افزون بر ۷۰۰ کیلومتر و تا مشهد ۲۵۰ کیلومتر است. فرودگاه بجنورد دارای یک باند به ابعاد ۴۲۰۰ در ۴۵ متر، اپرون به ابعاد ۲۴۵ در ۱۱۸ متر، تاکسی‌وی عمود به ابعاد ۲۳ در ۱۲۰ متر و ساختمان ترمینال مسافری به مساحت ۱۷۰۰ متر مربع و ترمینال جدید به مساحت ۴۶۰۰ متر مربع است.

کد خبر 68403

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =