آخرین اخبار

اعتراف تلویحی پمپئو به شکست ترامپ: روند انتقال قدرت انجام خواهد گرفت / تعهدات داخلی و خارجی ما مورد احترام قرار خواهد گرفت

وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه‌ای به صورت تلویحی اعتراف کرد که «جو بایدن» نامزد دموکرات، رئیس‌جمهور بعدی آمریکا در کاخ سفید خواهد بود.

 

در شرایطی که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا از زمان اعلام نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری سوم نوامبر ۲۰۲۰ (۱۳ آبان) تاکنون به شکست در مقابل «جو بایدن» نامزد دموکرات اعتراف نکرده است، «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا تلویحاً ریاست‌جمهوری جو بایدن را پذیرفت.

وی در سفر خود به پاریس در مصاحبه با روزنامه فرانسوی «فیگارو» تصریح کرد که به قانون اساسی آمریکا ایمان کامل دارد و انتظار دارد که «روند انتقال انجام خواهد گرفت».

پامپئو در آغاز تور ۱۰ روزه خود به هفت کشور روز گذشته وارد پاریس شد و درباره انتخابات آمریکا تصریح کرد که نیازی نیست که همپیمانان آمریکا نگران باشند.

وی در این خصوص توضیح داد: «من کاملاً اطمینان دارم که طی روزها و هفته‌های آتی مشخص خواهد شد که ما تا چه اندازه به چارچوب قانون اساسی این انتخابات پایبند هستیم».

پامپئو سپس به روند انتقال قدرت نیز اشاره کرد و گفت: «فرایند انتقال قدرت انجام می‌گیرد و تعهدات داخلی و خارجی ما مورد احترام قرار خواهد گرفت».

بنا بر گزارش روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت»، پامپئو در حالی چنین اظهاراتی را مطرح کرده است که هفته گذشته از سؤالی درباره انتقال قدرت بسیار به خشم آمد.

وی در پاسخ به سؤالی درباره فرایند گذار تصریح کرده بود که اطمینان دارد «انتقال آرام قدرت به دولت دوم ترامپ انجام خواهد گرفت».

منبع: فارس

لینک کوتاه کپی لینک
کد خبر 68251

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =