آخرین اخبار

حفاظت ملی ونزوئلا هواپیمای آمریکا را منهدم کرد

ایسنا نوشت: یک جت آمریکایی که در یک فرودگاه موقت در نزدیکی مرز کلمبیا منهدم شد، سومین هواپیمای ثبت‌ شده در ایالات متحده بود که در کمتر از ۵ ماه، به خاطر نقض حریم هوایی ونزوئلا منهدم ‌شده است. این در حالی است که واشنگتن مدعی است نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا در حال کمک به قاچاق مواد مخدر به آمریکا است.

به گزارش اسپوتنیک، مقامات می‌گویند نیروهای مسلح ونزوئلا، یک جت تجاری "گرومان گلف‌استریم II" ثبت‌نامی آمریکا و باند جنگلی که مورد استفاده قاچاقچیان مواد مخدر بود را منهدم کرده‌اند.

"آلبرتو ماتئوس ملندز"، رئیس اداره ملی مبارزه با مواد مخدر ونزوئلا (ONA) روز یکشنبه با انتشار توییتی، عکس‌هایی از پیامد حمله گارد ملی بولیواری (GNB) به جت آمریکایی را منتشر کرد.

ملندز گفت: فرماندهی دفاع هوافضای یکپارچه، جت را به خاطر پرواز بدون اجازه در حریم هوایی ما، بی‌حرکت کرده است.

عکس‌ها هواپیمای قطعه قطعه شده و در حال سوختن را در باند موقت خاکی نشان می‌دهد که منفجر شده و از کار افتاده است.

وی افزود که نیروهای مسلح ونزوئلا همچنین یک کامیون تریتون، یک موتورسیکلت سوزوکی، تجهیزات ناوبری پرواز و ۲۰۰ بشکه سوخت جت A۱ با مقدار در مجموع ۲۵ هزار لیتر- که برای دو مرتبه سوخت‌گیری این مدل هواپیما کافی‌ست- را منهدم کرده‌اند.

ملندز تأکید کرد: هیچ‌چیز جلوی ما را نمی‌گیرد.

وب‌سایت خبری ونزوئلایی "آپوررا" گزارش کرد که این هواپیما، بخشی از ناوگان جت‌های مواد مخدر بود که برای قاچاق کوکائین از کلمبیا به ونزوئلا و بعد هم مکزیک و نهایتاً آمریکا مورد استفاده قرار می‌گرفت. جت گرومان متعلق به شرکت گلف‌استریم دارای محدوده پروازی حدود ۴ هزار مایل (۶ هزار و ۵۰۰ کیلومتر) است که برای رسیدن مستقیم به آمریکا، از میزان کافی هم بیشتر است.

هواپیمایی ملی بولیواری (AMNB)، نیروی هوایی ونزوئلا، یک هواپیمای قاچاق مواد مخدر ثبت شده در ایالات متحده را در ماه ژوئیه و دیگری را در ماه سپتامبر پس از نقض حریم هوایی سرنگون کرد.

این در حالی است که در ماه مارس، "ویلیام بار"، دادستان کل آمریکا نیکولاس مادورو، رئیس جمهور سوسیالیست ونزوئلا را به دلیل تسهیل قاچاق مواد مخدر به ایالات متحده متهم کرد.

310 310

کد خبر 68215

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =