آخرین اخبار

۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۸
خلخال سفید پوش شد

بارش برف در بیست هفتمین روز از دومین ماه پاییز شهر خلخال و مناطق تابعه این شهرستان را سفیدپوش و چهره منطقه را زمستانی کرد.

به گزارش برنا ، رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خلخال روز سه‌شنبه در بازدید از عملیات برف‌روبی جاده ارتباطی خلخال - اسالم افزود: بارش برف همچنان در این مسیر کوهستانی برف‌گیر شهرستان ادامه داشته و ارتفاع برف به بیش از ۲۰ سانتیمتر در گردنه الماس واقع در محور ارتباطی خلخال به اسالم رسیده است.

معروف خسروی از آماده‌باش راهداران مستقر در راهدارخانه گردنه الماس خبر داد و اظهارداشت: با توجه به پیش‌بینی هواشناسی استان اردبیل مبنی بر ادامه بارندگی‌های برف تا پایان هفته جاری و پیش‌بینی لغزندگی جاده‌های ارتباطی خلخال به استان گیلان ، همراه داشتن زنجیرچرخ و سایر امکانات گرمازای زمستانی به همه رانندگان و مسافران این راه‌ها توصیه می‌شود.

او با با بیان اینکه با تلاش راهداران خلخال جاده ارتباطی خلخال - اسالم و گردنه الماس برف‌روبی و نمک‌پاشی شده ، گفت: با افزایش شدت بارش برف در طول امروز و احتمال یخبندان سطح جاده در ساعات پایانی روز استفاده از امکانات و تجهیزات زمستانی برای رانندگان در محورهای کوهستانی شهرستان خلخال الزامی است.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خلخال از انبار مخلوط نمک و شن برای مقابله با پدیده یخبندان محورهای ارتباطی این شهرستان در فصول سرد امسال خبر داد و افزود: از مردادماه امسال با همت راهداران بیش از سه هزار تن مخلوط نمک و شن لازم برای نمک‌پاشی محورهای برف‌گیر ذخیره شده و تمامی امکانات بصورت آماده در خدمت مردم شهرستان خلخال است.

۲۰ دستگاه ماشین‌آلات سنگین برف‌روبی با بکارگیری ۱۲ گروه و تیم راهداری وظیفه بازگشایی ، برف‌روبی و ارائه خدمات راهداری به مسافران جاده‌های این شهرستان را در فصول پاییز و زمستان برعهده خواهند داشت. 

رییس اداره هواشناسی خلخال نیز گفت: با ورود سامانه سرد بارشی از عصر روز گذشته و آغاز فعالیت این سامانه در منطقه بارش برف و باران از ابتدای شب گذشته در خلخال و مناطق تابعه این شهرستان آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

فرامرز فرض‌الله‌پور از بارش بیش از ۱۰ میلیمتر برف و باران در خلخال خبر داد و افزود: از زمان بارندگی‌های نیمه دوم آبان ماه امسال بیش از ۴۴ میلیمتر برف و باران در خلخال باریده که این میزان در مقایسه با بارندگی‌های ۲۷ روز آبان ماه سال قبل افزایش قابل توجهی نشان می‌دهد.

او اظهارداشت: حداقل دمای هوای امروز خلخال  به ۲ درجه بالای صفر رسید  که در مقایسه با سردترین زمان روز قبل ۲ درجه افزایش یافته است.

کد خبر 68189

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =