آخرین اخبار

امکانات و تجهیزات امدادی برای اسکان در راه ماندگان در کردستان مهیا شود

گروه استان‌ها-معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان گفت: اقدامات لازم برای تأمین امکانات و تجهیزات امدادی و اماکن مناسب جهت اسکان مسافران گرفتار و در راه مانده احتمالی در راه‌های استان مهیا شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، شهرام ملکی ظهر امروز در ششمین جلسه کمیسیون ایمنی و کاهش سوانح رانندگی راه‌های استان با اشاره به فرارسیدن فصل زمستان اظهار داشت: از دستگاه‌های امدادرسان و اورژانسی انتظار می‌رود اقدامات لازم را برای تأمین امکانات و تجهیزات امدادی و پیش‌بینی اماکن مناسب جهت اسکان مسافران گرفتار و در راه مانده احتمالی در راه‌های کردستان را مهیا کنند.

وی حفظ جان مردم و مسافران را مستلزم ایمن‌سازی راه‌های استان دانست و گفت: باید مناسب‌سازی، نصب علائم و تابلوهای راهنمایی و هشداری مطابق استانداردهای راهسازی با جدیت در دستور کار قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان تصریح کرد: پلیس راه‌، اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و اداره راه و شهرسازی استان موظفند نسبت به انجام تعهدات خود در زمینه ارتقاء وضعیت جاده‌ای و ایمن سازی، نصب تابلو و علائم راهنمایی و هشداری در کردستان را انجام بدهند.

وی با اذعان به اینکه متأسفانه در چند سال اخیر علی‌رغم اقدامات ایمن‌سازی انجام شده در حوزه راه‌ها، شاهد بروز برخی تصادفات و سوانح جاده‌ای منجر به فوت و جراحات بدنی در استان هستیم، تاکید کرد: باید همه تدابیر ایمن‌سازی جاده‌ای با جدیت پیگیری شود تا شاهد کاهش میزان تلفات جاده‌ای در کردستان باشیم.

ملکی بر لزوم تسریع در روند توسعه و نصب دکل‌های جدید اپراتورهای تلفن همراه در مسیرهای ارتباطی با هدف ارائه خدمات بهتر مخابراتی به مردم استان کردستان تاکید کرد.

انتهای پیام/484/ ت

کد خبر 68183

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =