آخرین اخبار

«من دیگر اینجا نیستم» از مکزیک به اسکار رفت

باشگاه خبرنگاران نوشت: فیلم سینمایی «من دیگر اینجا نیستم» از سوی کشور مکزیک برای حضور در بخش بهترین فیلم بین المللی به اسکار فرستاده شد.

آکادمی علوم و هنرهای سینمایی مکزیک فیلم سینمایی «من دیگر اینجا نیستم» به کارگردانی فرناندو فرایس د لا پارا را به عنوان نماینده رسمی این کشور بخش فیلم‌های بین المللی رقابت‌های اسکار معرفی کرد.

این فیلم روی یک نوجوان متمرکز می‌شود که رهبر یک گروه گانگستری در شهر مونتری مکزیک است. این گروه پس از درگیری با یک گروه کارتل مجبور می‌شود این شهر را به مقصد نیویورک ترک کند. این فیلم در جشنواره فیلم مورلیا نمایش داده شد و جایزه بهترین فیلم آن را دریافت کرد. این اثر در جشنواره فیلم ترایبکا نیز حضور داشت.

«من دیگر اینجا نیستم» ۱۰ جایزه آریل را از جوایز آکادمی مکزیک دریافت کرده که شامل جوایز بهترین فیلم و کارگردانی می‌شود. این فیلم در جوایز اسپانیایی گویا نیز نماینده مکزیک بود. نتفلیکس در سال ۲۰۱۸ حق نمایش جهانی این فیلم را دریافت کرد و در ۲۷ می‌آن را منتشر کرد.

مکزیک تاکنون ۹ بار در بخش بین المللی اسکار که سابقا با نام بهترین فیلم خارجی زبان شناخته می‌شد نامزد شده که شامل فیلم‌هایی از کارگردان‌های معروف مثل آلخاندرو گونزالس ایناریتو و گی‌یرمو دل تورو بوده است. البته تنها یک بار در این بخش موفق به کسب جایزه شده که آن هم به فیلم «رما» در سال ۲۰۱۸ باز می‌گردد. فیلمی که توسط آلفونسو کوارون کارگردانی شده بود و همچنین از سوی نتفلکیس منتشر شده بود.

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 68075

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =