آخرین اخبار

دستگیری سارقی که با جرثقیل اجاره‌ای، خودروها را می‌برد و می‌فروخت

رییس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران از دستگیری سارق حرفه‌ای خودرو که با اجاره کردن جرثقیل خودرویی را در شرق تهران سرقت و به شهری‌های مرزی به عنوان خودروی مزایده‌ای فروخته بود، خبرداد.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از میزان، سرهنگ کارآگاه سعید مجیدی رییس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران گفت: اواخر مرداد امسال پرونده‌ای با موضوع سرقت یک دستگاه خودرو تویوتا وانت در کلانتری ۱۴۷ گلبرگ تشکیل و برای رسیدگی تخصصی به پلیس آگاهی ارجاع شد.

وی با بیان اینکه تیمی از کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت خودرو مامور پی جویی پرونده شدند، توضیح داد: در تحقیقات پلیسی مشخص شد، خودرو سرقتی در شهرستان‌های غربی کشور در حال تردد می‌باشد که با مراجعه به محل سرقت و تحقیقات میدانی به دست آمد، خودرو با یک دستگاه جرثقیل از محل پارک سرقت شده است.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران افزود: با هماهنگی‌های قضائی و اخذ نیابت قضائی، راننده خودروی تویوتا وانت دستگیر و در بازجویی‌های اولیه اظهار داشت، از سرقتی بودن خودرو بی اطلاع هستم و از طریق سایت‌های خرید و فروش با فروشنده آشنا شدم. فروشنده مدعی بود که خودرو مزایده‌ای است و با قیمت کمتری از قیمت واقعی می‌فروخت و قرار شد که مدارک آن را برایم ارسال کند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه در مرحله بعدی از تحقیقات پلیسی هویت و مخفیگاه راننده جرثقیل شناسایی و با هماهنگی‌های قضائی وی نیز دستگیر شد، اضافه کرد: راننده خودرو نیز خود را بی اطلاع از سرقت خودرو اعلام و اظهار کرد، به درخواست مشتری خودرو را به شهرهای مرزی کشور منتقل و قرار شد که پس از انتقال به کرایه ام را دریافت کنم.

سرهنگ مجیدی بیان داشت: در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی کارآگاهان پایگاه چهارم موفق شدند متهم اصلی پرونده را که سیامک نام داشت شناسایی و در رصدهای اطلاعاتی به دست آمد که وی سابقه دار بوده و پیش‌تر با همین عنوان مجرمانه دستگیر شده است.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران به اعتراف متهم به جرم ارتکابی اشاره کرد و گفت: متهم با دستور دادیار دادسرای ناحیه ۱۵ تهران روانه زندان شد و تحقیقات پلیسی برای کشف دیگر سرقت‌های احتمالی ادامه دارد.

کد خبر 68034

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =