وزارت بهداشت: تمام پاتوق‌های معتادان شناسایی شده است

در سطح کشور با اقدام دقیق انجام شده هپاتیت c کاهش یافته چرا که مسئولان را متقاعد کردیم که سرنگ را در اختیار معتادان تزریقی دهیم تا از انتقال بیماری‌ها جلوگیری شود.

معاون بهداشت وزیر بهداشت گفت: طی اقداماتی تمام پاتوق‌های معتادان شناسایی شده تا بتوانیم به صورت هدفمند به سراغ افرادی که در معرض خطر هستند برویم و درمان کنیم.

به گزارش  تلکسیران، علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزیر بهداشت صبح امروز در مراسم معرفی مرکز ملی مطالعات اعتیاد به عنوان مرکز منطقه‌ای ظرفیت سازی و پژوهش در درمان اختلالات مصرف مواد اظهار کرد: در سرطان دستگاه گوارش نقش تریاک ثابت شده است.

وی گفت: با تصمیم گیری که در سطح کشور و کارهای علمی که انجام شده میزان معتادان تزریقی کمتر شده و انتقال اچ آی وی از ۹۰ درصد به ۶۰ درصد رسیده است.

رئیسی بیان کرد: در سطح کشور با اقدام دقیق انجام شده هپاتیت c کاهش یافته چرا که مسئولان را متقاعد کردیم که سرنگ را در اختیار معتادان تزریقی دهیم تا از انتقال بیماری‌ها جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه آموزش یکی ارکان اساسی در حوزه پیشگیری اعتیاد و کاهش آسیب است، گفت: همچنین ما در سراسر نقاط کشور شبکه بهداشت نماینده وزارت بهداشت داریم که اقدامات خوبی انجام می‌شود.

معاون بهداشت وزارت بهداشت ادامه داد: در حوزه درمان حدود ۹ هزار مرکز داریم که ۷ هزار تا برعهده بخش خصوصی است برای اولین در سطح منطقه و دنیا مراکز کاهش آسیب و درمان را ادغام می‌کنیم و زیر نظر وزارت بهداشت قرار می‌گیرد.

رئیسی گفت: ۳۰ هزار مرکز بهداشت در سراسر کشور داریم. بیش از ۱۴۰ مرکز گذری داریم که خدمات به معتادان ارائه می‌دهد و طی اقداماتی تمام پاتوق‌های معتادان شناسایی شده تا بتوانیم به صورت هدفمند به سراغ افرادی که در معرض خطر هستند برویم و درمان کنیم.

وی اضافه کرد: برای اولین بار ۱۳۰ تیم سیار به محل‌های پاتوق‌ها می‌روند و اقدامات لازم را برای معتادان انجام می‌دهد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت بیان کرد: در حوزه الکل و مواد مخدر اچ آی وی و هپاتیت c همزمان اقداماتی انجام می‌دهیم چراکه در حوزه کاهش آسیب دارای اهمیت است.

رئیسی خاطرنشان کرد: افرادی که دچار سوءمصرف مواد مخدر هستند دارای رفتار پرخطر جنسی هستند بنابراین انتقال بیماری‌ها را بالا می‌رود به همین دلیل باید این افراد را درمان کنیم.

کد خبر 6756

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =