توصیه نانسی پلوسی به ترامپ برای پذیرش شکست احتمالی در انتخابات

رئیس دمکرات های مجلس نمایندگان آمریکا گفته که دونالد ترامپ باید به جای ایجاد شک و شبهه در مورد عدم شمارش تمامی آراء در شب انتخابات، «مثل یک مرد» نتیجه انتخابات را بپذیرد.

نانسی پلوسی رئیس دمکرات های مجلس نمایندگان آمریکا، دیشب (چهارشنبه/ ۷ مهر) در گفت‌وگو با شبکه خبری‌ ام اس ان بی سی در پاسخ به پرسشی در مورد واکنش احتمالی دمکرات‌ها به اعلام زودهنگام پیروزی ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا را متهم کرد که با زیر سؤال بردن نیاز به زمان بیشتر برای شمارش آراء پستی، «شرّ به پا می‌کند».

پلوسی گفت: ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱ جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا خواهد بود و ایالات آرائشان را به موقع شمارش خواهند کرد. آسان‌ترین کار (برای ترامپ) این است که مثل یک مرد برخیزد و نتایج انتخاب مردم آمریکا را بپذیرد.

وی افزود: ایراد چنین سخنانی از جانب او نشان‌دهنده نداشتن حس میهن‌پرستی و تضعیف انتخابات است. او همزمان که به کشورهای خارجی و دوستش پوتین اجازه می‌دهد تا سلامت انتخابات ما را تضعیف کنند، خود نیز چنین کاری را انجام می‌دهد.

به گزارش ایرنا، ترامپ پیشتر گفته بود که ترجیح می‌دهد به جای شمارش دو هفته‌ای آراء، برنده انتخابات همان شب رأی‌گیری اعلام شود. با توجه به تعداد زیاد آراء پستی مقام‌های مسئول احتمال داده‌اند که نتیجه انتخابات همان شب اعلام نشود.

میانگین نتایج جدیدترین نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که ۵ روز مانده به انتخابات بایدن با اختلاف ۷.۵ درصد از ترامپ پیش است.

کد خبر 63876

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =