آخرین اخبار

شرکت برق: تهرانی‌ها با ۲۰ درصد کاهش مصرف، بهای برق را ۴۰ درصد کمتر پرداخت کنند

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: همزمان با اجرای طرح برق امید، شهروندان تهرانی در صورت ۲۰ درصد کاهش مصرف برق، می‌توانند حدود ۴۰ درصد بهای برق مصرفی را کمتر پرداخت کنند.

 حسین صبوری روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با ایرنا در خصوص اجرای طرح برق امید اظهار داشت: مشترکان بخش خانگی در صورت رعایت سقف تعیین شده در هر دوره مصرف، حتی یک ریال هم برای برق مصرفی خود در آن دوره پرداخت نخواهند کرد.

وی اظهارداشت: این طرح از ابتدای آبان با هدف بهینه‌سازی مصرف برق در کشور و جلوگیری از هدررفت انرژی از مسیر جلب همراهی و همکاری مشترکان در بخش خانگی طی سال جاری و با تصویب هیات وزیران اجرایی شد و بر اساس آن مشترکان برق خانگی به سه دسته پرمصرف، کم‌مصرف و خوش‌مصرف دسته‌بندی می‌شوند.

وی گفت: مشترکانی که الگوی مصرف برق را رعایت کنند علاوه بر تخفیف در بهای برق مصرفی، در صورت کاهش مصرف به رقمی کمتر از ۱۰۰ کیلووات ساعت در ماه‌های گرم سال شامل خرداد، تیر، مرداد و شهریور و کمتر از ۸۰ کیلووات ساعت در سایر ایام سال، از تخفیف صددرصدی در قبض برق خود بهره‌مند خواهند شد.

صبوری با بیان اینکه سال گذشته ۸۵ درصد از تهرانی‌ها الگوی مصرف برق را رعایت کردندف بیان کرد: این امر باعث شد تا با مدیریت بار شبکه از بروز خاموشی در فصل گرما جلوگیری شود.

وی ابراز امیدواری کرد: اجرای طرح برق امید به عنوان پویشی ملی، تاثیری ارزنده در کاهش آلاینده‌ها و بهبود شرایط و شاخص‌های زیست محیطی، کاهش خروج ارز از کشور و افزایش ضریب اطمینان و پایداری شبکه توزیع برق داشته باشد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ خاطر نشان کرد: در طرح برق امید همه مشترکان تلاش می‌کنند با آگاهی از میزان مصرف خود و آموزش روش‌های ساده، مصرف برق خود را بهینه کنند؛ از این‌رو سوخت کمتری در نیروگاه‌ها مصرف می‌شود و منابع سرمایه‌گذاری صنعت برق به جای ایجاد بی‌رویه زیرساخت تولید، صرف بهینه‌سازی می‌شود.

اجرای این طرح امیدبخش همچنان ادامه دارد و مشترکان می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی برق امید ضمن آشنایی کامل با جزئیات این طرح، پاسخ سوالات خود را نیز در خصوص طرح دریافت کنند.

لینک کوتاه کپی لینک
کد خبر 63232

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =