آخرین اخبار

افراد سمی که باید دور آنها را خط بکشید!

بسیاری از روانشناسان معتقدند که شخصیت افراد به واسطه اطرافیانشان شکل می‌گیرد. شما می‌توانید با حذف برخی از افراد که سمی محسوب می‌شوند زندگی خود را متحول کنید.

اگرچه هر فردی ایرادهای شخصیتی خاص خود را دارد، اما لزومی ندارد با افرادی که ایرادهای شخصیتی شدیدی دارند معاشرت کنید.

خودشیفته‌ها

خودشیفتگی از دید روانشناختی به افرادی گفته می‌شود که کاملاً عاشق تصویری هستند که از خود دارند، ولی حفظ این تصویر برای افراد اطرافشان هزینه دارد. گرچه ممکن است این افراد در ابتدا جذاب به نظر برسند، اما به مرور زمان لجباز می‌شوند، سریع دیگران را سرزنش می‌کنند و سرد می‌شوند. اگر این علائم شخصیتی را در یکی از نزدیکان خود مشاهده کردید، بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید شناخت کامل این شخص و تعیین مرزهای سالم برای خود است.

شایعه پردازان

محققان دریافته اند که افراد شایعه پرداز می‌توانند مخاطراتی جدی برای اطرافیان خود ایجاد کنند. شایعه پردازان نه تنها زندگی خود را سمی می‌کنند، بلکه زندگی اطرافیان را نیز مختل کرده و برای آنان نیز حاشیه‌های سمی ایجاد می‌کنند.

بسیار حسود

در حالی که طبیعی است که هر کس در مواردی حسادت کند، اما افرادی که حسادت بیش از حدی نسبت به دیگران دارند، شروع به ایجاد مانع در زندگی دیگران کرده و با دلسرد کردن اطرافیان تلاش می‌کنند مانع از موفقیت آنان شوند. افراد حسود حتی حس رقابت را در دیگران ریشه کن می‌کنند.

بی تفاوت

وقتی شما موفقیتی کسب می‌کنید، انتظار دارید نزدیکان و عزیزان شما، با تحسین و تشویق، حس موفقیت را در شما افزایش دهند. اما وقتی با بی تفاوتی و سردی اطرافیان رو به رو می‌شوید، به مرور زمان انرژی مثبت خود را از دست می‌دهید.

دروغگوها

افراد دروغگو معمولا عادت دارند بی دلیل اقدام به دروغ گویی کنند. این افراد ظاهرا آسیب جدی برای دیگران ایجاد نمی‌کنند، اما درواقعیت به شدت به اطرافیان خود ضرر می‌رسانند، به خصوص اگر دروغ‌هایی در خصوص کار، احساسات یا عواطف خود مطرح کنند.

کد خبر 63102

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =