آخرین اخبار

زمان اعطای کارت اعتباری سهام عدالت مشخص شد | سود سهامداران غیرمستقیم کِی واریز می‌شود؟

معاون فناوری و توسعه نوآوری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی از مشخص شدن زمان اعطای کارت‌های اعتباری با وثیقه سهام عدالت خبر داد.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علیرضا ماهیار معاون فناوری و توسعه نوآوری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در رابطه با واریز سود حاصل از سهام عدالت افرادی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند، گفت: پس از آنکه شرکت‌های سرمایه‌گذار استانی درج نمادشان صورت گرفت و مجمعشان برگزار شد می‌توانند برای دریافت سود یا فروش اقدام کنند ما تلاشمان این است سهامداران این روش تا پایان اسفندماه به سودشان از طریق سامانه سجام دست پیدا کنند.

 معاون فناوری و توسعه نوآوری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اظهار کرد: از آنجایی که این سهام ارزشمند است، بهتر است تمام افرادی را که در کشور زندگی می‌کنند را در برگیرد.

او درباره آشفتگی سهام و رابطه با افت ارزش سهام عدالت، گفت: ارزش سهام عدالت قطع به یقین بالاتر از مبلغی است که افراد می‌بینند اکنون شرکت سپرده‌گذاری مرکزی برای جلوگیری از کاهش ارزش این سهام با وزارت اقتصاد، بانک مرکزی، بانک‌های مربوط جلسات خوبی را برگزار کرده است که به همین منظور می‌توان به تصمیمات گرفته شده در رابطه با اعطای کارت اعتباری سهام عدالت اشاره کرد.

  • اعطای کارت اعتباری سهام عدالت با مراجعه به بانک‌ها

ماهیار بیان کرد: روش اعطای کارت اعتباری سهام عدالت به طور مکانیزه انجام می‌شود یعنی سهامداران می‌توانند با مراجعه به درگاه‌های بانک‌های عامل درخواست وثیقه‌گذاری سهام عدالت کنند قاعدتا در این روش کارتهایشان به نسبت ارزش سهامشان شارژ می‌شود، اکنون چند بانک این فرایند را به صورت مکانیزم انجام دادند و در حال حاضر ما به دنبال تقویت زیر ساختارهای حقوقی برای عملکرد بهتر این امر هستیم.

او در پاسخ به این سوال که آیا این نوید را می‌دهید که این کارتهای اعتباری تا پایان آبان‌ماه به دست مردم برسد یا خیر؟ تصریح کرد: بانک مرکزی ابلاغیه‌ای را به منظور اعطای کارت‌های اعتباری سهام عدالت صادر کرده، اینکه بعضی از بانک‌ها عملکردشان درست نیست به زیر ساخت حقوقی‌شان مربوط می‌شود، امیدواریم با توجه به اقدامات صورت گرفته تا پایان آبان‌ماه کارت‌های اعتباری به دست سهامداران برسد.

  • فروش بلوکی سهام عدالت آشفته بازار واریز مبلغ فروش را جمع کرد

معاون فناوری و توسعه نوآوری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در خصوص مشکلات تغییر روش فروش سهام عدالت از بلوکی به تجمیعی گفت: این سهام به روش دستوری خرید یا فروش نمی‌شوند، در گذشته که روش تجمیعی بود پول افراد خرد به حسابشان واریز اما روش بلوکی سبب شد تا مبالغ به طور یکجا واریز شود همچنین افرادی که از فروش سهام خود تا قبل از واریز مبلغ به حسابشان پشیمان شده باشند می‌توانند تغییر رویه دهند.

او در خصوص اینکه آیا کارت‌های اعتباری سهام عدالت به اشخاصی که روش غیرمستقیم را هم انتخاب کردند اختصاص می‌یابد یا خیر؟ اظهار کرد: ما در تلاشیم که هیچ فرقی بین روش مدیریت مستقیم و غیرمستقیم برای این امر نباشد و امیدواریم که به تمام سهام حاضر در بازار سرمایه کارت اعتباری تعلق بگیرد.

کد خبر 62843

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =