آخرین اخبار

گزارش نیویورک‌تایمز درباره آیدین آغداشلو

سیزده زن، آیدین آغداشلو را به سوء‌استفاده جنسی طی سی سال متهم کردند. یکی از این افراد گفته که در آن زمان ۱۳ سال داشته است. در هر ۱۳ مورد یکی از اعضای خانواده، دوست یا همکار در مصاحبه‌های جداگانه گفتند که در جریان این مواجهه بوده‌اند.

برترین‌ها: به نقل از رسانه فارسی زبان؛  سیزده زن، آیدین آغداشلو را به سوء‌استفاده جنسی طی سی سال متهم کردند. یکی از این افراد گفته که در آن زمان ۱۳ سال داشته است. در هر ۱۳ مورد یکی از اعضای خانواده، دوست یا همکار در مصاحبه‌های جداگانه گفتند که در جریان این مواجهه بوده‌اند.

گزارش نیویورک‌تایمز درباره آیدین آغداشلو

اکثر زنان همدیگر را نمی‌شناختند و در دهه‌های مختلف شاگرد آغداشلو بودند. در مصاحبه‌های تلفنی نیویورک تایمز، ۴۵ نفر، از جمله شاگردان سابق، یک دستیار قدیمی، گالری‌داران، بازیگران، یک دلال آثار هنری در تهران و خبرنگاران فعال در حوزه‌ فرهنگ و هنر در ایران نیز گفتند که در مجامع هنری همه از رفتارهای آغداشلو با شاگردان دختر و جوان باخبر بودند.

۱۹ نفر از کسانی که با نیویورک تایمز مصاحبه کرده‌اند آغداشلو را «هاروی واینستین ایران» توصیف کرده و گفتند که پیشرفت یا نابودی حرفه‌ای این زنان به میزان پذیرش آن‌ها نسبت به پیشنهادهای آقای آغداشلو بستگی داشته است

کد خبر 62448

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =