هشدار شدید اللحن قطر به اسرائیل

قطر خواستار توقف فوری شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی شد.

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، هیأت وزیران قطر در نشستی که به ریاست «خالد بن خلیفه بن عبدالعزیز آل ثانی» نخست‌وزیر این کشور برگزار شد، تصمیم تل‌آویو برای ساخت هزاران واحد صهیونیست‌نشین جدید در کرانه باختری را محکوم کرد.

در بیانیه صادره از هیأت وزیران قطر آمده است که دوحه تصمیم رژیم صهیونیستی برای ساخت هزاران واحد صهیونیست‌نشین در کرانه باختری را محکوم می‌کند و آن را نقض آشکار قوانین و قطعنامه‌های بین‌المللی به ویژه قطعنامه شورای امنیت شماره ۲۳۳۴ صادره در تاریخ ۲۳ دسامبر ۲۰۱۶ می‌داند.

طبق گزارش وبگاه «الخلیج اونلاین»، هیأت وزیران قطر خواستار تحرک فوری و قاطع جامعه جهانی برای توقف شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطین شد و آن را بزرگ‌ترین مانع بر سر تحقق صلح و تهدیدی برای راه‌حل دولت و ازسرگیری مذاکرات سازش خواند.

در این بیانیه بر موضع ثابت قطر در حمایت از حقوق مشروع ملت فلسطین از جمله حق تشکیل دولت مستقل فلسطین در مرزهای سال ۱۹۶۷ به پایتختی قدس شرقی تأکید شده است.

رژیم صهیونیستی چهارشنبه گذشته با ساخت ۲۱۶۶ واحد و یک روز بعد نیز با ساخت ۲۷۰۰ واحد صهیونیست‌نشین جدید در اراضی اشغالی فلسطین موافقت کرد.

کد خبر 62407

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =