نمایندگان پارلمان لبنان درباره انتخاب نخست‌وزیر با میشل عون رایزنی کردند

تهران - ایرنا - نمایندگان پارلمان لبنان امروز (پنجشنبه) در دیدار با «میشل عون» رئیس جمهوری این کشور برای انتخاب منصب نخست‌وزیری در «کاخ بعبدا» به رایزنی پرداختند.

به گزارش شبکه خبری «المنار» لبنان صبح امروز (پنجشنبه) عون رییس جمهوری این کشور رایزنی‌های الزام‌آور پارلمانی برای معرفی نخست‌وزیر جدید لبنان را آغاز کرد که در نتیجه « سعد الحریری» توانست  ۳۹ رأی از نمایندگان پارلمان این کشور را به دست آورد.

« نجیب میقاتی»، « تمام سالم» از نخست‌وزیران پیشین لبنان، «الی فرزلی» معاون رئیس مجلس نمایندگان، نمایندگان فراکسیون مستقبل، فراکسیون کنگره ملی، حزب سوسیالیست ترقی خواه و حزب ملی اجتماعی از نمایندگان پارلمان این کشور بودند که الحریری را به عنوان نامزد نخست‌وزیری معرفی کردند.

این در حالی است که ۲۹ نماینده از احزاب « الوفاء للمقاومه»، «اللقاء التشاوری» و «الجمهوریه القویه» در این رای گیری شرکت نکردند.

الحریری ۱۸ مهرماه در گفت‌وگو با شبکه لبنانی «ام تی وی» اعلام کرد که نامزد احتمالی برای پست نخست‌وزیر جدید با هدف جلوگیری از فروپاشی اقتصادی لبنان است.

رایزنی برای معرفی نخست‌وزیر لبنان قرار بود، پنجشنبه هفته گذشته برگزار شود که به درخواست برخی فراکسیون‌های پارلمان این کشور و بروز مشکلاتی که گفته شده باید برای حل آن تلاش شود، به پنجشنبه این هفته موکول شد.

سعد الحریری در حالی اکثریت آراء پارلمان لبنان را به دست آورده است که "ولید جنبلاط" رییس حزب سوسیالیست ترقی خواه و "سمیر الجعجع" رئیس حزب نیروهای لبنانی یا همان فالانژها از احزاب وابسته به «جریان ۱۴ مارس» مخالفت خود را با نخست‌وزیری دوباره الحریری اعلام کرده بودند.

لبنان در حال حاضر با بدترین بحران اقتصادی روبه رو است و همچنان از پیامدهای انفجار مهیب ۴ اوت در بندر بیروت که باعث جان باختن بیش از ۲۰۰ تن و زخمی شدن هزاران تن دیگر و تخریب بخش‌هایی از پایتخت شد، رنج می‌برد.

·

کد خبر 62404

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =