انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا؛ ثبت رکورد تاریخی هزینه‌های تبلیغات

براساس گفته های تحلیل‌گران حوزه تبلیغات انتخاباتی، هزینه‌های برآوردشده برای انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا، رکوردی تازه در تاریخ برگزاری انتخابات در این کشور محسوب می‌شود.

 به گزارش ایرنا، با توجه به داده های منتشرشده از سوی سایت مشاوران تجزیه و تحلیل تبلیغات، هزینه‌های تبلیغاتی کارزارهای انتخاباتی ۲۰۲۰ منتهی به پنجاه و نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، رکورد سرمایه‌گذاری‌های تبلیغاتی را در تاریخ انتخابات آمریکا می‌شکند.

آنگونه که شواهد نشان می دهد، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور فعلی آمریکا و نامزد ریاست مجدد کاخ سفید، از حزب جمهوریخواهان، نسبت به رقیب دمکرات خود «جو بایدن» در رقابت های انتخاباتی هزینه کمتری سرمایه گذاری کرده است.

در حالی که پیش بینی ها حاکی است روز انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر (۱۳ آبان)، بایدن، معاون ریاست جمهوری پیشین دو برابر تاجر مونارنجی کاخ سفید هزینه صرف تبلیغات تلویزیونی کرده باشد.

استراتژی هزینه ترامپ و بایدن

به گفته «جان لینک» معاون سایت تجزیه تحلیل تبلیغات، از اول سپتامبر (۱۱ شهریور) تیم ترامپ تصمیم گرفته که بودجه تبلیغاتی را در چندین ایالت غربی مرکزی و مناطقی دیگر چون پنسیلوانیا (در شمال شرق) که در سرنوشت انتخابات بسیار تاثیرگذار هستند، "به طور کامل یا تا حد زیادی کاهش" دهد.

این در حالی است که در سال ۲۰۱۶، ترامپ پیروزی غافلگیرکننده خود در برابر هیلاری کلینتون را به لطف همین چند ایالت به دست آورد، ایالاتی که در حال حاضر براساس نظرسنجی ها در آنها از بایدن عقب افتاده است.

براساس اطلاعات سایت تحلیل گران تبلیغات، در ایالت اوهایو، دولتمرد جمهوریخواه ۷،۸ میلیون دلار برای تبلیغات تلویزیونی ماه سپتامبر پیش بینی کرده بود که تنها ۳۰۲ هزار دلار از آن را هزینه کرد.

اما در عوض، بایدن که ۱،۳ میلیون دلار برای تبلیغات اوهایو در ماه سپتامبر درنظر گرفته بود، تمام آن مبلغ را خرج کرد.

تیم تبلیغاتی ترامپ می توانست قسمتی از هزینه های تبلیغاتی را برای ایالت های جنوبی دیگر مانند جورجیا و به ویژه فلوریدا که جزء ایالت های آونگی و ایالتی سرنوشت ساز در کارزارهای انتخاباتی است، مصرف کند.

ایالات آونگی، ایالاتی هستند که به طور نوسانی در انتخابات گاهی به دمکرات ها و گاهی به جمهوریخواهان رأی داده اند

بایدن که نسبت به رقیب خود دیدارهای عمومی کمتری داشته است، برعکس، نقشه هزینه کرد خود را به ایالت هایی چون جورجیا گسترش داده که که طبق تحلیل سایت سیاسی رئال کلیرپالیتیکس جزء ایالت های آونگی است، اما از قدیم در اولویت نبوده و از انتخابات سال ۱۹۹۲ به این سو، به دمکرات ها رأی نداده است.

حال باید دید آیا این نحوه هزینه کرد، تاکتیکی هوشمندانه از سوی ترامپ است که بنا به ادعای خود لزومی به هزینه کردن در این ایالت ها نمی بیند یا نشانه ای از پایان مبارزه طلبی های اوست؟

در هرصورت، به عقیده جان لینک این اقدام او "راهبردی پرمخاطره" است.

لینک در ادامه توضیح می دهد که پخش تلویزیونی تبلیغات بخصوص از کانال های رسانه ای، قوی ترین وسیله برای تاثیرگذاری تبلیغات انتخاباتی است که این امکان را به کمپین ها می دهد تا پیام های خود را به رأی دهندگان مردد در انتخابات انتقال دهند.

مسئله هزینه کلی تبلیغات است؛ بنابر پیش بینی های تحلیلگران تبلیغاتی، کمپین های انتخاباتی و طرفداران کاندیداها مبلغی تاریخی بین ۲،۷۵۰ و ۲،۸۰۰ میلیون دلار برای انتخابات سوم نوامبر در تبلیغات هزینه کرده اند، مبلغی که ممکن است اثربخش هم نباشد.

این ارقام رکوردی تاریخی در جریان انتخابات مقدماتی دمکرات ها محسوب می شود. انتخاباتی که در آن مایکل بلومبرگ میلیاردر، هزینه های بسیار زیادی را سخاوتمندانه برای تامین بودجه مبارزات شکست خورده خود صرف کرده بود.

یورونیوز در ماه فوریه (بهمن ماه) در گزارشی نوشت: بررسی نشریه فوربس بر پایه فهرست املاک و مستغلات، اطلاعات دارایی‌های مالی و نیز حقوق بازنشستگی نشان می‌دهد، مایکل بلومبرگ، شهردار سابق نیویورک با ثروت خالص ۵۶.۱ میلیارد دلاری در صدر رتبه‌بندی ۸ نامزد مطرح انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بر اساس ثروت قرار دارد.

مایکل بلومبرگ مالک شرکت بلومبرگ است که در زمینه تولید، انتشار و تحلیل داده‌های مالی جهان فعالیت می‌کند. او در فاصله سال‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۳ شهردار نیویورک بود و اخیرا خود را به عنوان نامزد دارای گرایش سیاسی دموکرات مطرح کرده است.

دونالد ترامپ که از نظر ثروت دومین نامزد ثروتمند انتخابات ۲۰۲۰ آمریکاست، تنها معادل ۵.۵ درصد آقای بلومبرگ ثروت دارد.

همچنین به گزارش روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارانوت در ویژه نامه آخر هفته خود، بلومبرگ در کنار صرف هزینه های انتخاباتی برای حزب دمکرات، در حال حاضر در کشورهای دیگر هزینه‌های هنگفتی برای کنار زدن دونالد ترامپ و به قدرت رساندن جو بایدن خرج می‌کند.

لینک کوتاه کپی لینک
کد خبر 62316

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =