آخرین اخبار

کرونا / به گزارش رکنا، علیرضا زالی فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، درخصوص روند شیوع و مدیریت کرونا در شهر تهران، اظهار کرد: یکی از کارهایی که در این روزهای سخت اپیدمی کرونا می‌تواند کمک کننده باشد، تقلیل سفرهای برون و درون شهری است که در حال حاضر در پی منع این دست سفرها هستیم. سفرها علاوه بر افزایش خطر ابتلای شخص مسافر و خانواده‌اش به کرونا، عامل مهمی در انتقال ویروس کرونا از شهر مبدأ به شهرها و مناطق دیگر است.

 او ادامه داد: چهار پژوهش میدانی ما در تهران در یک بازه زمانی دو هفته‌ای سفرها نشان داد که تهران بالاترین میزان مبدأ سفری را داشته است. به ترتیب میزان ابتلای سرپایی، میزان ابتلای بستری و در نهایت میزان مرگ و میر به طور چشم‌گیری افزایش پیدا کرده است.

منع سفر به زودی اعمال می‌شود

فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به اینکه منع سفر و مداخلات بازدارنده به زودی در این زمینه اعمال خواهد شد، افزود: در گام اول از تردد خودروهای غیربومی جلوگیری خواهد شد و در گام دوم اعمال جرایم نقدی را خواهیم داشت. همچنین دولت نیز در قبال پرداخت هزینه درمان مسافرانی که در شهرمقصد دچار بیماری کرونا شده باشند مسئولیت ندارد.

زالی در خصوص فعالیت کارمندان گفت: در دور اول دورکاری که تنها یک سوم کارمندان موظف به حضور در ادارات بودند ۵۳ درصد بار ترافیک کاهش پیدا کرد. در حال حاضر موافق ادامه دار شدن دورکاری‌ها هستیم و منتظر ارزیابی و تمدید مجدد این اقدام توسط ستاد مبارزه با کرونا هستیم. البته اعمال این طرح نیازمند برخی تغییرات در ساعات کاری است برای مثال در تهران می‌توان ساعت کاری بعضی مشاغل مثل مراکز صنعتی را به غروب یا شیفت شب منتقل کرد. 

کد خبر 61453

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =