آخرین اخبار

بازگشایی تالارها با نصف ظرفیت/با متخلفان برخورد می شود

گرگان- استاندار گلستان گفت: تالارها برای برگزاری مراسم با کمتر از نصف ظرفیت و کمتر از دو ساعت بازگشایی خواهد شد و هر واحد پذیرایی که رعایت نکند با آن ها برخورد می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، هادی حق شناس ظهر یکشنبه در جلسه ستاد استانی مقابله و پیشگیری از کرونا اظهارکرد: در سه ماه اخیر وضعیت گلستان در مقایسه با سایر استان ها مطلوب تر است و این به معنای کم رنگ شدن رعایت پروتکل ها نیست بلکه هم اکنون ۲۵۰ بیمار کرونایی در استان بستری هستند.

وی افزود: اگر آمار طی ماه های اخیر رشد قابل ملاحظه ای نداشته به دلیل رعایت پروتکل ها از سوی مردم بوده است اما در یک هفته گذشته تعداد بیماران در حال افزایش است.

حق شناس ادامه داد: در هفته های گذشته تعداد بیماران زیر ۲۰۰ نفر بوده و هم اکنون افزایش ۵۰ نفری را شاهد هستیم که این امر هشداری برای سایر شهرستان ها است.

استاندار گلستان بیان کرد: یکی از مصوب های جلسه عدم خدمات دهی به افراد فاقد ماسک در مراکز خصوصی و دولتی، بانک ها و داروخانه ها، پمپ بنزین ها، رستوران ها، سوپرمارکت ها و غیره است که هم ارباب رجوع و هم مالکان باید پروتکل ها را رعایت کنند.

وی اضافه کرد: تعزیرات و صمت مکلف با افراد متخلف بوده زیرا ما نمی خواهیم تلاش های کادر درمان و مردم طی این ماه ها ضایع شود.

حق شناس گفت: در مدارس با وجود آموزش حضوری ۶۰ درصدی دانش آموزان پروتکل ها رعایت می شود و مشکل جدی نداشتیم.

استاندار گلستان تصریح کرد: حدود ۵۰ درصد بستری های ما سن ۶۰ سال به بالا تشکیل می دهد که از جوانان و فرزندان تقاضا می شود تا با رعایت شیوه نامه ها امکان ابتلا سالمندان را کاهش دهند.

وی بیان کرد: برگزاری مراسم تشییع جنازه عمومی همچنان ممنوع بوده و باید با حداقل تجمعات مراسم برگزار شود.

حق شناس اضافه کرد: تالارها برای برگزاری مراسم با کمتر از نصف ظرفیت و کمتر از دو ساعت بازگشایی خواهد شد و هر واحد پذیرایی که رعایت نکند با آنها برخورد می شود.

کد خبر 61403

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =