آخرین اخبار

استعفای رئیس جمهور قرقیزستان؛ نمی خواهم در تاریخ کشورم، رئیس خونریزی باشم که شهروندانش را با گلوله کشته

«سورنبای جینبکوف» رئیس جمهور قرقیزستان، امروز (پنجشنبه)، استعفای خود از سمتش را اعلام کرد. رئیس جمهور قرقیزستان در سخرانی خود افزود: «من به قدرت چنگ نمی زنم، من نمیخواهم در تاریخ قرقیزیستان، به عنوان رئیس سفاک و خونریزی باقی بمانم و به ملت خودم شلیک کنم، بنابرین تصمیم گرفتم استعفا دهم».

«سورنبای جینبکوف» رئیس جمهور قرقیزستان، امروز (پنجشنبه)، استعفای خود از سمتش را اعلام کرد.

به گزارش شفقنا به نقل از آرتی، جینبکوف تاکید کرد که نمی خواهد در تاریخ کشورش، رئیس خونریزی باشد که شهروندانش را به ضرب گلوله کشته است.

رئیس جمهور قرقیزستان در سخرانی خود افزود: «من به قدرت چنگ نمی زنم، من نمیخواهم در تاریخ قرقیزیستان، به عنوان رئیس سفاک و خونریزی باقی بمانم و به ملت خودم شلیک کنم، بنابرین تصمیم گرفتم استعفا دهم».

رئیس جمهور قرقیزستان افزود: «از رهبر مخالفان «جبار اف» و دیگر سیاستمداران می خواهم که طرفداران خود را از پایتخت خارج کنند تا زندگی امن به ساکنان «بیشکک» برگردد. هیچ مقام و قدرتی برابر با وحدت و انسجام اجتماعی مردم ما نیست».

وی از ادامه خشونت و درخواست ها برای استعفای وی ابراز تاسف کرد و خاطرنشان کرد؛ شرایط موجود نزدیک است به یک درگیری دوجانبه میان معترضین و نهادها و دستگاه های حمایت قانون منجر شود که ممکن است برای حفاظت از مقرهای دولتی از زور استفاده کنند.

لینک کوتاه کپی لینک
کد خبر 60981

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =