آخرین اخبار

مسکو: توافق لغو روادید بین روسیه و ایران در آینده نزدیک نهایی می شود

وزرات خارجه روسیه ابراز امیدواری کرده توافق‌نامه مسافرت گروهی بدون روادید بین ایران و روسیه به زودی نهایی شود. «ماریا زاخارووا»، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در نشست خبری روز پنجشنبه گفت «سازمان فدرال توریسم روسیه» در حال همکاری با شرکای ایرانی بر سر ساز و کارهای اجرایی کردن این توافق هستند. سخنگوی دستگاه دیپلماسی روسیه با وجود این تصریح کرد که زمان اجرای این توافق به وضعیت شیوع کرونا در دو کشور ایران و روسیه بستگی خواهد داشت.

وزرات خارجه روسیه ابراز امیدواری کرده توافق‌نامه مسافرت گروهی بدون روادید بین ایران و روسیه به زودی نهایی شود.

به گزارش فارس، روسیه ابراز امیدواری کرده مسائل مربوط به توافق مسکو-تهران برای لغو روادید مربوط به گردشگری در آینده نزدیک حل و فصل شود.

«ماریا زاخارووا»، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در نشست خبری روز پنجشنبه گفت «سازمان فدرال توریسم روسیه» در حال همکاری با شرکای ایرانی بر سر ساز و کارهای اجرایی کردن این توافق هستند.

او تصریح کرد: «ما امیدواریم این کارها به زودی به اتمام برسند و توافق مورد نظر اجرایی شود.»

سخنگوی دستگاه دیپلماسی روسیه با وجود این تصریح کرد که زمان اجرای این توافق به وضعیت شیوع کرونا در دو کشور ایران و روسیه بستگی خواهد داشت.

توافق لغو ویزای سفر گروهی گردشگری میان ایران و روسیه اسفندماه سال ۱۳۹۵ در جریان سفر «حسن روحانی»، رئیس‌جمهور ایران به مسکو امضا شد.

«ولی تیموری»، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایران مهرماه سال گذشته درباره لغو روادید بین دو کشور ایران و روسیه گفت: «کلیات این توافق به تصویب رسیده و جزئیات آن در حال بررسی است.»

وی ادامه داد:‌ «مقرر شده یک برنامه اجرایی که با چه مکانیزم وفرایندی این اقدام را پیش ببریم تدوین شود و اینکه قراردادهای زمینه با کدام آژانس‌ها و چه فرایندی باشد در قالب یک برنامه اجرایی به توافق برسیم و مذاکراتی انجام شده است.»

تیموری در ادامه گفت: «ما در حال بررسی موارد مختلفی هستیم که بعدا با مشکلی مواجه نشویم و امتیازهای خاص به شرکت‌های خاص در این خصوص ندهیم.»

وی اضافه کرد: «این لغو روادید دوسویه است و برای مسافرت‌های گروهی در نظر گرفته شده که از سوی آژانس‌های منتخب در هر دو کشور اتفاق خواهد افتاد.»

لینک کوتاه کپی لینک
کد خبر 60979

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =