آخرین اخبار

اعلام وضعیت اضطرار شیوع ویروس کرونا در سبزوار

نوده گفت: با گسترش شیوع ویروس کرونا از روز گذشته در سبزوار اعلام وضعیت اضطرار شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  فاطمه نوده معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در گفت‌وگو باصبح توس؛ بابیان اینکه وضعیت شیوع ویروس کرونا در سبزوار بحرانی شده است اظهار داشت: از روز گذشته و در پی شیوع گسترده ویروس کرونا در سبزوار در این شهر وضعیت اضطرار اعلام‌شده است.

وی با اشاره به اینکه از مردم شریف سبزوار بزرگ درخواست می‌کنیم از شرکت در هرگونه اجتماع اجتناب کنند، از ماسک استفاده نمایند، از سفر پرهیز و بهداشت دست‌ها را جدی بگیرند تأکید کرد: متأسفانه ظرفیت بخش کرونا در سبزوار تکمیل‌شده است و در صورت عدم رعایت برای بستری‌ها با مشکل روبرو خواهیم شد.

نوده در ادامه با اشاره به تلاش شبانه‌روزی مدافعان سلامت در سبزوار و سعی بر کاهش این روند افزود:از مهم‌ترین عوامل شعله‌ور شدن آتش کرونا و گسترش شیوع آن و پر شدن تخت‌های بیمارستانی و افزایش قربانیان حضور مردم در برنامه‌های جمعی و گروهی هست.

وی ادامه داد: شهروندان برای کنترل این ویروس و مهار بیماری باید ضمن خودداری از شرکت در هرگونه مراسمی، نکات بهداشتی را به‌طورجدی رعایت نمایند.

مدافعان سلامت با تلاش شبانه‌روزی و ایثارگرانه در خدمت به مردم و در خط مقدم مبارزه با کرونا در دو جبهه پیشگیری و درمان فعال و در این مسیر بیش از300 نفر از همکاران عزیز پزشک، پرستار و پرسنل بهداشتی و درمانی به این ویروس مبتلا شده‌اند.

نوده در خصوص ادامه شرایط موجود تصریح کرد:به‌طور حتم ادامه وضعیت روند افزایشی تعداد مبتلایان و بستری بیماران در مراکز درمانی موجب خستگی و تحلیل نیروی جسمانی پزشکان، پرستاران و تمامی افراد درگیر مبارزه با کرونا خواهد شد.

انتهای پیام/

کد خبر 60498

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =