آخرین اخبار

همه برای مقابله با کرونا کمک کنند

استاندار زنجان با بیان اینکه همه باید با هم برای شکست کرونا تلاش کنیم، گفت: اگر مردم رعایت کنند نیازی به تعطیلات نخواهد بود.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، فتح‌الله حقیقی ظهر امروز در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان زنجان اظهار کرد: افزایش نیم درصد حق شهرداری‌ها نشان از جدیت این انجمن در حوزه عمرانی دارد. 

استاندار زنجان با اشاره به اینکه اهدای کتاب، تعداد اعضا و امانت‌گیری نشان از ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی دارد، ادامه داد: موضوع کرونا موجب افزایش مطالعه می‌شود. 

وی با بیان اینکه در سالی که گذشت بیشتر درگیر کرونا بودیم، عنوان کرد: حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی به موضوع کرونا ورود شده است. 

حقیقی با اشاره به اینکه سرعت حوزه اجتماعی و فرهنگی در فرهنگ‌سازی پایین است، ادامه داد: این در حالی است که تامین امکانات حفاظت عمومی و شخصی از صفر تا ۱٠٠ در استان انجام می‌شود. 

استاندار زنجان با بیان اینکه همه باید با هم برای شکست کرونا تلاش کنیم، ادامه داد: اگر مردم رعایت کنند نیازی به تعطیلات نخواهد بود.

مدیر کل ارشاد و فرهنگ اسلامی استان زنجان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه طرح بهاره و تابستانه کتابخوانی در زنجان اجرا شد، اظهار کرد: میزان خرید زنجانی‌ها در طرح تابستانی ۱۶۳ میلیون کتاب بوده است.

فاطمه کرباسی افزود: ۳٠ میلیون تومان یارانه هم برای این طرح پرداخت شده است. 

وی با اشاره به اینکه طرح تابستانه با شعار کتاب بخوانیم ایمن بمانیم اجرا شد، اظهار کزد: این طرح از ۱۸ تا ۳٠ مردادماه برگزار شد. 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه میزان یارانه کتاب‌ها 20 درصد است، عنوان کرد: این طرح در پاییز هشت روزه بوده و از پنجم تا ۱۲ آبان‌ماه برگزار می‌شود.

علی نیک بخش هم در این جلسه ا اشاره به اینکه در سال گذشته ۹۷ باب کتابخانه در استان زنجان دایر بوده است، اظهار کرد: در این کتابخانه‌ها یک میلیون و ۳۶۹ هزار جلد کتاب برای بهره‌مندی افراد وجود دارد. 

مدیر کل امور کتابخانه‌های عمومی استان زنجان با اشاره به اینکه ۷۴ هزار و ۴۸۵ نفر اعضای فعال کتابخانه‌های استان زنجان هستند، بیان کرد: ۹۱۴ هزار جلد کتاب در این ایام امانت داده شده است. 

وی با اشاره به اینکه ۸۵٠ نشست کتابخوانی در زنجان برگزار شده است، ادامه. داد: ۷٠٠ نمایشگاه کتاب در این ایام برگزار شده است. 

نیک بخش از جذب ۴۵ هزار و ۷٠٠ کتاب اهدایی در سال ۱۳۹۸ خبر داد و گفت: نوسازی تجهیزات کتابخانه‌ای به تعداد ۲۲ باب و ۹ باب کتابخانه‌های استان زنجان انجام شده است. 

مدیر کل امور کتابخانه‌های عمومی استان زنجان با اشاره به اینکه سه کتابخانه در زنجان آماده افتتاح است، بیان کرد: این کتابخانه‌ها به مناسبت هفته کتاب به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه کتابخانه حسینی واقع در مسجد جامع زنجان با ۵۲۱ مترمکعب آماده بهره‌برداری است، عنوان کرد: این کتابخانه از پیش از انقلاب مشغول به فعالیت است. 

نیک بخش از افتتاح کتابخانه عمومی امام علی (ع) شهر قیدار یاد کرد و افزود: کتابخانه عمومی شهید کبودخانی روستای محمودآباد شهرستان خدابنده با ۲۴۷ مترمربع زیربنا به صورت زیربنا افتتاح می‌شود.

انتهای پیام/۷۳٠٠۹

کد خبر 60493

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =