آخرین اخبار

رویترز از توافق دولت افغانستان و طالبان بر روی دستورکار مذاکرات خبرداد

رویترز به نقل از منابعی اعلام کرد که تیم مذاکره‌کننده دولت افغانستان و طالبان درباره دستورکار مذاکرات بین‌الافغانی توافق کردند.

به گزارش شهرآرانیوز - تیم مذاکره‌کننده دولت افغانستان و طالبان روی دستورکار مذاکرات بین‌الافغانی توافق کردند که قوانین اصلی را برای پیشبرد گفتگوها تعیین می‌کند.
رویترز در این باره نوشته است که هیئت مذاکره‌کننده دو طرف با کمک مقامات آمریکایی روز دوشنبه (۱۴ مهر) بر ۱۹ قانون که دستورکار مذاکرات را تشکیل می‌دهد، توافق کردند.
این درحالی است که مذاکرات دولت افغانستان و طالبان برای تعیین دستورکار مذاکرات ۲۲ شهریور آغاز شد، اما اختلافات بر سر دو مورد مبنا قرار گرفتن فقه حنفی و نیز توافقنامه قطر ادامه داشت.
منابع اعلام نکرده‌اند که مواردی که دو طرف بر سر آن‌ها توافق کرده‌اند چه بوده است و این گزارش نیز هنوز بصورت رسمی تأیید نشده است.
زلمی خلیلزاد» نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان اخیراً موارد مطرح‌شده برای تعیین دستورکار مذاکرات را ۲۰ مورد گفته بود که بر روی ۱۸ مورد آن توافق شده است، اما جزئیاتی در این باره ارائه نکرد.
گفتنی است که روز گذشته «اشرف غنی» رئیس‌جمهور افغانستان در رأس یک هیئت عالیرتبه به قطر رفت و با تیم مذاکره‌کننده دولت دیدار نمود.
کد خبر 58965

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =