آخرین اخبار

چه کسانی برای انتخابات ۲۰۲۲ فرانسه وارد رقابت می‌شوند؟

۴۱ ماه است که «امانوئل مکرون» به عنوان جوان‌ترین رئیس جمهوری تاریخ فرانسه، زمام امور در این کشور را بر عهده دارد و اکنون با طی شدن دو سوم دوران ریاست جمهوری‌اش، نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که در انتخابات ۲۰۲۲، اصلی‌ترین رقیب او «مارین لوپن» رهبر جبهه ملی خواهد بود.

 به گزارش رادیو آر. ت.ال فرانسه، طبق نظرسنجی اخیر موسسه افکارسنجی «ایفوپ» که در روزنامه «ژورنال دو دیمانش» منتشر شده، «امانوئل مکرون» و «مارین لو پن» در نخستین دور از رقابت‌ برای انتخابات سال ۲۰۲۲میلادی، در یک سطح و بالاتر از دیگر رقبا خواهند بود.

امانوئل مکرون که در سن ۳۹ سالگی به عنوان جوان‌ترین رئیس دولت فرانسه از زمان ناپلئون بناپارت تاکنون، در انتخابات ۲۰۱۷ و در دومین دور آن با غلبه بر مارین لو پن، با نتیجه قاطع برنده شد، طبق این نظرسنجی، بار دیگر و در انتخابات پیش رو، لو پن نامزد جبهه ملی را پیش روی خواهد داشت.

«ماری_پی‌یر حداد - Marie-Pierre Haddad» گزارشگر رادیو «آر. ت.ال» فرانسه با این عنوان پرسشی که «مکرون، لوپن، برتران و هیدالگو در انتخابات ۲۰۲۲ شخصیت‌های برجسته هستند؟» نوشت: طبق نظرسنجی ایفوپ، فرضیه‌های مربوط به نامزدهای احتمالی در این انتخابات، به تدریج در حال اصلاح شدن است.

او، بحران‌های بهداشتی و اقتصادی مرتبط با کووید -۱۹ را موجب تقویب روند مبارزات انتخاباتی بیش از پیش می‌داند که هر کمپین را به فکر راهبردهای خود در ماه‌های آتی انداخته است و می‌افزاید:‌طبق این نظرسنجی، امانوئل مکرون بین ۲۳ تا ۲۶ درصد از آرا را بسته به نامزدهای بالقوه در جناح چپ و راست به دست آورد که این رقم برای رئیس جبهه ملی بین ۲۴ تا ۲۷ درصد است.

طبق این نظرسنجی، در جناح راست‌گرا، «خاویر برتران -  Xavier Bertrand»  شانزده درصد آرا، «فرانسوا باروان - François Baroin» چهارده درصد، «والری پکرس - Valérie Pécresse» یازده درصد، «برونو روته‌یو - Bruno Retailleau»  و «راشیلدا داتی - Rachida Dati» هر کدام ۸ درصد آرا به دست آوردند.

به گفته «اولیویه بست - Olivier Bost» ستون نویس سیاسی در رادیو آر. ت.ال، خاویر برتران در دوران خوبی قرار دارد چرا که خانواده سیاسی او به دنبال یک قهرمان هستند. اعتبار وی به پوپولیستی بودن اوست که بیشتر به فرانسوی‌ها شباهت دارد تا مکرون.

طبق نظرسنجی ایفوپ، همچنین در جناح چپ، «آن هیدالگو» شهردار پاریس ۹ درصد، «فرانسوا اولاند» ۷ درصد،   «سگولن رویال - Ségolène Royal » پنج درصد، «ژان لوک ملانشون -  Jean-Luc Mélenchon» یازده و «یانیک ژدو - Yannick Jadot» شش درصد آرا را به دست آوردند. اما در صورت نامزدی واحد در جناح چپ، ملانشون ۱۵ و هیدالگو و ژدو هر دو به یک میزان و ۱۳ درصد آرا را از آن خود خواهد کرد.

امانوئل مکرون که از همان ماه‌های نخست بر عهده گرفتن ریاست جمهوری در فرانسه به دلیل نارضایتی‌های مردمی با مسائل و مشکلات انبوهی مواجه شد، این بار هم در انتخابات ریاست جمهوری آتی(۲۰۲۲) برای پیروزی دوباره در انتخابات آتی با چالش‌های جدی روبه رو خواهد شد؛ هر چند که اقدامات مکرون در دوران پس از شیوع کرونا نتایج مثبتی به دنبال داشت و میزان مقبولیت او در میان مردم را افزایش داد.

منبع: ایرنا

لینک کوتاه کپی لینک
کد خبر 58959

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =