آخرین اخبار

برخورد قانونی با رانندگان تاکسی که ماسک نمی‌زنند

مدیر عامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین از اجرای طرح برخورد قانونی با تاکسیرانانی خبر داد که بهداشت را رعایت نمی‌کنند. از نیمه مهرماه استفاده از ماسک در ناوگان تاکسیرانی الزامی است.

به گزارش همشهری آنلاین ، اسماعیل عرشیان به افزایش شیوع مجدد ویروس کرونا و سهم بالای ناوگان حمل و نقل عمومی در انتشار ویروس کرونا به دلیل رعایت نکردن رانندگان و مسافران شاره کرد و افزود: با توجه به قرمز شدن وضعیت استان قزوین، رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی، میکروب‌زدایی و ضدعفونی تاکسی‌ها و استفاده رانندگان تاکسی از ماسک الزامی شد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۲۴۷ تاکسیران در ایران و  هشت تاکسیران در قزوین بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند، تصریح کرد: مقرر شد از امروز سه‌شنبه ۱۵ مهر با آن دسته رانندگان که ماسک نمی‌زنند برخورد شود. همچنین بازرسان سازمان تاکسیرانی با رانندگانی که در ایستگاه‌های تاکسی تجمع می‌کنند و آنها که نسبت به ضدعفونی و میکروب‌زدایی درون تاکسی بی‌اعتنا هستند برخورد قانونی می‌کنند.

متخلفان پس از احراز موارد تخلف به کمیته انضباطی سازمان تاکسیرانی معرفی می‌شوند و در این کمیته با آنان برخورد قانونی خواهد شد. شهروندان در صورت مشاهده تخلف استفاده نکردن از ماسک می‌توانند موارد را با شماره ارتباطات مردمی ۱۳۷ یا سامانه ارتباطات مردمی سازمان تاکسیرانی به شماره ۳۳۸۴۸ در میان بگذارند.

هم‌اکنون سه هزار و ۶۵۰ دستگاه تاکسی در قزوین با پنج هزار راننده و کمک راننده مشغول فعالیت هستند.

کد خبر 58921

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =