آخرین اخبار

ظرفیت سه بیمارستان درگیر کرونا در اهواز تکمیل شد

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: ظرفیت تخت‌های مراقبت‌های ویژه سه بیمارستان رازی، گلستان و سینا در اهواز تکمیل شد.

 به گزارش ایرنا دکتر فرهاد ابول نژادیان شامگاه دوشنبه در گفت و گوی خبری صدا وسیما با اشاره به افزایش بار مراجعه به بیمارستان ها بیان کرد: در بیمارستان رازی اهواز، یک سوم تخت‌های عادی ظرفیت پذیرش دارند اما تخت های ویژه تکمیل شده اند بنابراین برای بیمارستان امیرالمومنین و فاطمه الزهرا درخواست پذیرش داده ایم.

وی افزود: روز یکشنبه تعداد بیماران بستری در خوزستان سه رقمی شد و نخستین روزی بود که ۱۰۴ بیمار پذیرش شدند در حالی که تا پیش ازآن تعداد بیماران بستری بین ۶۰ تا ۸۰ نفر بود.

ابول نژادیان از مردم درخواست کرد: نشست ها و دورهمی‌های خانوادگی را کم کنند چون بیشترین مراجعه به بیمارستان‌ها افرادی هستند که در این محفل ها مبتلا شدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: ترس مردم از کرونا کمتر شده چون در اسفند ماه و فروردین ماه مردم اصلا به دید و بازدید نرفتند اما در حال حاضر اینگونه نیست و در بلوار ساحلی اهواز و شهرستان های دیگر شاهد دورهمی‌های خانوادگی هستیم.

به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، ۱۱ شهر استان شامل شهرهای اهواز، امیدیه، آغاجاری، بهبهان، آبادان، شوشتر، باغملک، خرمشهر، ایذه، رامهرمز و کارون در وضعیت قرمز (خیلی پرخطر) کرونا و شهرهای مسجدسلیمان، دزفول، شادگان و رامشیر نیز در وضعیت نارنجی (پرخطر) قرار دارند.

فرهاد ابول نژادیان بیان کرد: وضعیت فوت ناشی از کرونا نیز در خوزستان بسیار نگران کننده است و در چند روز گذشته شاهد فوت افراد جوان و میانسال در این استان بوده ایم.

لینک کوتاه کپی لینک
کد خبر 58874

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =