آخرین اخبار

بیش از ۱۲ تن موادمخدر تنها در یک هفته کشف شد

معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با موادمخدر از کشف بیش از ۱۲ تن موادمخدر در کشور از پنجم تا یازدهم مهر ماه خبر داد و گفت: در هفته گذشته، ۶۲۸۱ متهم در ارتباط با جرایم مواد مخدر و خصوصاً طی طرح‌های جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده‌اند.

آفتاب‌نیوز :

به گزارش ستاد مبارزه با مواد مخدر، ناصر اصلانی با بیان اینکه مجموع کشفیات هفته گذشته، ۱۲ هزار و ۴۰۴ کیلوگرم است، افزود: این میزان کشفیات در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۱۸هزار و ۲۸ کیلوگرم اعلام شد، حدود ۳۱ درصد کاهش دارد.

وی با بیان اینکه ۹۳۳۹ کیلوگرم از مجموع کشفیات، مربوط به ماده مخدر تریاک بوده است که ۷۵ درصد کشفیات را به خود اختصاص می‌دهد، خاطرنشان کرد: همچنین از این میزان، ۱۳۸۰ کیلوگرم گراس، ۶۷۸ کیلوگرم حشیش، ۴۷۵ کیلوگرم هروئین، ۲۰۴ کیلوگرم شیشه، ۲۵ کیلوگرم مرفین و ۳۱۲ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است.

اصلانی یادآور شد: در هفته گذشته، مجموعاً ۶۲۸۱ متهم در ارتباط با جرایم مواد مخدر و خصوصاً طی طرح‌های جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده‌اند که از این تعداد ۴۳۳۳ نفر به اتهام قاچاق و توزیع موادمخدر و ۱۸۵۵ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده‌اند. ضمن اینکه در میان دستگیرشدگان این هفته ۹۳ نفر از اتباع بیگانه حضور دارند.

وی با بیان اینکه بالغ بر ۷۴ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به هفت استان کشور است، اظهار داشت: بیشترین حجم کشفیات با ۳۲۰۹ کیلوگرم یعنی معادل ۲۶ درصد کشفیات کشور مربوط به استان کرمان است و سیستان و بلوچستان با ۱۸۲۸ کیلوگرم، خراسان جنوبی با ۱۳۳۴ کیلوگرم، هرمزگان با ۱۲۱۳ کیلوگرم، فارس با ۵۴۹ کیلوگرم، مرکزی با ۵۴۶ کیلوگرم و اصفهان با ۵۳۳ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

معاون دبیرکل ستاد افزود: سهم کشفیات ۵ استان اولویت‌دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۶۲ درصد از کشفیات کشور است.
اصلانی اظهار داشت: طی این مدت ۳۴۹ دستگاه خودرو و ۱۷ قبضه سلاح توقیف شد و همچنین ۶۶ درصد کشفیات با اقدامات اطلاعاتی و ۲۲ درصد انتظامی بوده است.

کد خبر 58847

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =