آخرین اخبار

آغاز دومین جلسه محاکمه محمد امامی |‌ تصویر محمد امامی در کنار احسان دلاویز

دومین جلسه رسیدگی به اتهامات محمد امامی از دقایقی پیش در دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی آغاز ‌شد.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، دومین جلسه رسیدگی به پرونده اتهامی محمد امامی از متهمان پرونده بزرگ بانک سرمایه در دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی و به‌ریاست قاضی مسعودی‌مقام آغاز شد.

در جلسه اول رسیدگی به این پرونده بخش‌هایی از کیفرخواست قرائت شده بود.

محمد امامی از متهمان اصلی پرونده بانک سرمایه به‌شمار می‌رود که براساس آنچه در جلسات محاکمه هادی رضوی، حسین هدایتی و احسان دلاویز عنوان شده بود وی نقش مهمی در پرداخت‌های بدون حساب و کتاب به بسیاری از افراد داشته است.

نماینده دادستان در یکی از جلسات دادگاه گفته بود: امامی در سال ۸۶ وضعیت مالی سبکی داشته و جهش ثروت او از زمانی است که با بخشایش آشنا می‌شود و دلاویز او را به بخشایش معرفی می‌کند. امامی در ابتدا دلالی می‌کرده و برای دیگران وام می‌گرفته و شخصی به‌نام امیر فرزان را به گروه خود اضافه کردند.

محمد امامی (سمت راست) در کنار متهم دیگر این پرونده (احسان دلاویز) سمت چپ

وی افزود: احسان دلاویز به‌عنوان مشاور برای یک شرکت فیلم‌سازی کار می‌کرده اما امامی بعد از آشنایی با دلاویز و امیر فرزان ابتدا به دلالی شدید و تقریباً انحصاری در بانک سرمایه روی می‌آورد تا از بانک سرمایه برای دیگران تسهیلات و ضمانت‌نامه بگیرد.

وی در ادامه به اظهارات آرمان علمایی مشاور وقت مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان اشاره کرد و گفت: با اعلام نفوذ امامی در غندالی، خانی به‌عنوان مدیرعامل بانک سرمایه منصوب شد و آقای یارمحمدی به‌عنوان نماینده امامی به بانک سرمایه مراجعه می‌کرد و خانی ریخته‌گران و امامی مصوبات متعددی را برای پرداخت تسهیلات صادر کرده بودند و از این طریق بخشی از مشکلات امامی حل‌وفصل شده بود.

کد خبر 58842

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =