آخرین اخبار

محکومیت ایران به پرداخت ۱.۴۶ میلیارد دلار به یک خانواده آمریکایی

یک قاضی آمریکایی با طرح ادعاهایی علیه کشورمان، ایران را به پرداخت ۱.۴۶ میلیارد دلار غرامت به یک خانواده آمریکایی محکوم کرد.

به گزارش  ، ایسنا به نقل از نشنال نوشت: یک قاضی آمریکایی ایران را محکوم به پرداخت ۱.۴۶ میلیارد دلار به خانواده "باب لوینسون" کرده است.

کاخ سفید فروردین ماه با تایید نتیجه‌گیری‌های خانواده رابرت لوینسون، افسر سابق اف.بی.آی که مفقود شده است، این ادعا را مطرح کرد که او ممکن است در ایران مرده باشد.

خانواده لوینسون مدعی شده‌اند که سرویس اطلاعاتی آمریکا آن‌ها را متقاعد کرده است که او در حبس در ایران مرده است اما این که چه وقت و چگونه این اتفاق افتاده مشخص نیست.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه در پاسخ به سوالی در این باره، مرگ لوینسون را تایید نکرد.

ادعای مقامات آمریکایی درباره مرگ باب لوینسون در ایران در حالی مطرح می‌شود که سید عباس موسوی، سخنگوی وقت وزارت امور خارجه کشورمان ضمن ابراز همدردی با خانواده لوینسون، یک بار دیگر تاکید کرد: بنا بر اسناد معتبر، نامبرده سال ها قبل خاک ایران را به مقصد نامعلومی ترک کرده و وزیر امور خارجه وقت آمریکا هم به این واقعیت اذعان کرده است.

موسوی افزوده بود: جمهوری اسلامی ایران طی سال های اخیر نهایت تلاش خود را برای بدست آوردن مستنداتی درباره سرنوشت دقیق آقای لوینسون پس از ترک ایران به عمل آورده ولی هیچگونه نشانه ای از زنده بودن وی بدست نیاورده است.

کد خبر 58759

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =