آخرین اخبار

نیاز 3 میلیون دانش‌آموز به تبلت را نمی‌توانیم پاسخ دهیم

وزیر آموزش و پرورش گفت: فعلا راهی برای اینکه نیاز ۳ میلیون نفر دانش‌آموزی که نیاز به تبلت دارند را پاسخ دهیم، نداریم.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، محسن حاجی‌میرزایی ظهر امروز در شورای آموزش و پرورش استان کرمان اظهار داشت: ما در شرایطی سال تحصیلی را شروع کردیم  که در سال‌های گذشته شروع سال به صورت حضوری معلمان و دانش‌آموزان سر کلاس درس حاضر می‌شدند و سال‌ها یادگرفتند که سر کلاس بنشینند و معلم هم درس دهد که به یکباره این روش‌ها دچار آسیب شد.

وزیر آموزش و پرورش افزود: یکی از نکاتی که مقام معظم رهبری خیلی تاکید دارند و در اقتصاد مقاومتی هم نسبت به آن تاکید شده این است که جامعه اگر در شرایط متفاوتی قرار گرفت بتواند روی پای خودش بایستد و اگر در معرض طوفان‌ها و شرایط سخت قرار گرفت بتواند از حیثیت، شرافت، ماموریت و وظایفش پاسداری کند.

حاجی‌میرزایی بیان داشت: به همت معلمان عزیز و جامعه فرهیخته فرهنگی، ما در این زمینه سرافراز بودیم  و وارد کار جدید و متفاوتی شده‌ایم و در این زمینه به سرعت واکنش نشان دادیم زیرا فرصتی نداشتیم تست، آزمون و  اشکلات‌مان را یکی یکی رفع کنیم و باید به سرعت وارد می‌شدیم‌ و شدیم  و اشکالات هم به تدریج حل می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: هیچ خدمتی در کشور به گستردگی شبکه شاد که در بستر فضای مجازی عرضه می‌شود نیست و هر چه ترافیک این شبکه افزایش می‌یابد، ترافیک دیگر شبکه‌ها کاهش دارد و این  نشان می‌دهد جریان اینترنت کشور مصروف آموزش تعلیم و تربیت شده است.

وی بیان داشت: حوزه پرورشی به طور جدی  دغدغه ما است و همه کانال‌های پرورشی در شبکه شاد فعال شده است و کارهای پرورشی که قبلا در سطح محدود می‌توانستیم انجام دهیم اکنون در سطح نامحدودی می‌توانیم انجام دهیم و در معرض دید همه دانش‌آموزان قرار دهیم و بعضی برنامه‌های حوزه پرورشی که در شاد عرضه می‌شود بیش از یک میلیون نفر آنها را مشاهده می‌کنند.

حاجی‌میرزایی عنوان کرد: سیاست ما در زمینه محرومیت‌ها، کاستن از آنهاست و اولویت دادن به مناطق محروم برای رساندن به متوسط کشوری است.

وی خاطرنشان کرد: رئیس سازمان نوسازی مدارس به من اطمینان داده تا پایان سال جاری سرانه آموزشی استان کرمان به متوسط کشوری برسد.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: توزیع نامناسب در سطح استان وجود دارد اما ما همه منابع را برای کاستن این فاصله‌های که به وجود آمده اختصاص خواهیم داد و بخشی از این فاصله‌ها دست کسی نیست زیرا جمعیت برای جابه‌جایی از کسی اجازه نمی‌گیرد و زمانی که جمعیت  جابه‌جا می‌شود معادلات ما را به هم می‌زند که دوباره شکل‌گیری تعادل به سختی انجام می‌شود و غالب مسائلی که داریم در حاشیه شهرها است که با مسائل و مشکلات جدی روبه‌رو هستند.

 حاجی‌میرزایی با اشاره به اینکه تجهیز هنرستان‌ها جز, اولویت‌های ما است، گفت: تقریبا  بعد از  ۹ سال که کار جدی در حوزه تجهیز هنرستان‌ها صورت نگرفته بود ما از سال گذشته با توافقی که با معاونت علمی ریاست جمهوری داشتیم  ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار گذاشتیم و معاونت علمی هم گفتند هر چه قدر از سامانه تولیدات داخلی خریداری انجام شود ۵۰ درصد بر ای توسعه هنرستان‌ها می‌پردازند و امسال اعتبارات هنرستان‌ها را در بودجه بیشتر دیده‌ایم.

وی گفت:  فعلا راهی برای اینکه  نیاز ۳ میلیون نفر دانش‌آموزی که نیاز به تبلت دارند را پاسخ دهیم، نداریم و نهادها حداکثر ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تبلت می‌توانند در اختیار دانش‌آموزان قرار دهند.

حاجی‌میرزایی بیان داشت: ما اجازه نمی‌دهیم کسی که گوشی هوشمند ندارد از آموزش محروم شود، در  تلویریون بیش از ۲۰ ساعت در شبانه‌روز  تمامی پایه‌های تحصیلی آموزش داده می‌شود.

وی افزود: مدیران مدارس ما متعهد هستند روی تک‌تک دانش‌آموزان خود حساس باشند و هیچ دانش‌آموزی نباید از گردونه آموزش به هر دلیلی باز بماند.

حاجی‌میرزایی با اشاره به اینکه در کنار تلخی‌ها و مسائل و مشکلاتی که ویروس  کرونا به وجود آورد اما برای ما یک خوبی به همراه داشت، بیان کرد: ما سال‌ها به دنبال این بودیم که پیوند خانه و مدرسه را تقویت کنیم و امروز این پیوند شکل گرفته است و خانواده‌ها نگران تحصیل فرزندان خود هستند و مشارکت‌شان در آموزش بیشتر شده است.

وی  افزود: مکتب سلیمانی درس پایداری است و ما درآموزش وپرورش مفاهیمی تامین کردیم که این اهداف در درس مدارس نهادینه شود و  ما خوشحال هستیم که زمان حاج قاسم سلیمانی زندگی کردیم.

انتهای پیام/80018/ب

کد خبر 58688

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =