آخرین اخبار

کلاهبرداری از دختران با گریم و لباس پلیسی

چهارمین مرحله از طرح کاشف پلیس پایتخت با دستگیری ۲۶۲ سارق و زورگیر پایان یافت.

  سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس پایتخت صبح دیروز در این باره گفت: در چند روز اخیر ۲۶۲ سارق و زورگیر در پایتخت دستگیر شدند که ۷۵ نفر این افراد یا مأمورنما بوده‌اند یا زورگیری انجام داده‌اند و ۶۴ درصد آن‌ها سابقه دار هستند. در این طرح باند سرقت خودرویی با ۱۰ سال فعالیت منهدم شد و باند دیگری کشف شد که ۵۰ موتورسیکلت گرانقیمت را در تهران به سرقت برده بودند. همچنین اعضای یک شرکت لیزینگی نیز دستگیر شدند که تا این لحظه ۳۰۰ شاکی دارند. این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: ۱۶ متهم در خصوص قتل، سرقت مسلحانه و تجاوز در تهران دستگیر شدند که ۳ نفر از آن‌ها که در منطقه مرزداران تیراندازی کرده بودند نیز جزو این دستگیرشدگان هستند. در مجموع در چند روز اخیر ۶۴ باند خلافکار به دام افتادند. اما در طرح بعدی به‌دنبال محکومین فراری خواهیم رفت و تا آخرین نفر آن‌ها را دستگیر کرده و تحویل مراجع قضایی خواهیم داد.

سردار رحیمی تصریح کرد: در ۲۸۱۳ سرقت ۱۰ تخته فرش گرانقیمت، ۳۰ عدد ساعت مچی مارک دار و ۲۲ رایانه از این مجرمین کشف شد.

 

عشق پلیس شدن
مرد جوان خودش را با گریم حرفه‌ای شبیه یکی از بازیگران سینمایی کرد و با پوشیدن لباس افسری و انتشار عکس‌هایش در فضای مجازی از زنان و دختران کلاهبرداری می‌کرد او با رصد پلیس و افشای هویت دروغینش دستگیر شد.

چرا با لباس پلیس خلاف می‌کردی؟
من همیشه عاشق این بودم که پلیس شوم. حتی برای استخدام در این سازمان اقدام کردم، اما شرایطش را نداشتم و رد شدم. از طرفی می‌دانستم خیلی از دخترها دلشان می‌خواهد همسر یک پلیس شوند. همین موارد باعث شد که هر چند روز یک‌بار گریم کنم و با لباس پلیس عکس‌هایی از خودم در اینستاگرام، واتساپ و تلگرام منتشر کنم.

شگردت برای کلاهبرداری‌ها چه بود؟
دو شیوه برای کلاهبرداری‌ها داشتم. اولین شگردم این بود که عکسم را در فضای مجازی منتشر می‌کردم و دختران جوان که با دیدن این تصاویر شیفته تیپ و قیافه و شغل من شده بودند قبول می‌کردند و با این تصور که همسر آینده‌شان هستم، وقتی از آن‌ها درخواست پول می‌کردم و می‌گفتم مشکل مالی برایم پیش آمده است، پول‌هایشان را در اختیارم می‌گذاشتند و بعد هم من ناپدید می‌شدم.

دومین شگردت چه بود؟
از کسانی که در کلانتری و اداره آگاهی پرونده داشتند و دنبال کارچاق کن می‌گشتند با این بهانه که می‌توانم مشکلاتشان را حل کنم پول می‌گرفتم.

چقدرکلاهبرداری کردی؟
مبالغ متفاوت بود، یک میلیون، ۱۰ میلیون، ... بستگی به طرف مقابلم داشت که چقدر پول داشته باشد.

بی‌سیم و اسلحه داشتی؟
بله. برای اینکه به آن‌ها ثابت کنم که پلیس هستم از بی‌سیم و اسلحه قلابی استفاده می‌کردم. بی‌سیم و اسلحه‌ها مال بچه خواهرم بود و من که دیدم طبیعی به نظر می‌رسد آن‌ها را برداشتم تا در اجرای نقشه‌ام از این وسایل استفاده کنم.

سرقت‌های آرایشگر ماساژور
تخصصش سرقت از خانه است، اما سه ماه قبل که همدستش در فرار از دست پلیس از طبقه پنجم ساختمان به پایین افتاد و مرد، توبه کرد و تصمیم گرفت دور هر چه کار خلاف است را خط بکشد.

چه شد که تصمیم به سرقت گرفتی؟
حقیقتش را بخواهید من اصلاً نیاز مالی ندارم، خانه و ماشینم دارم و تخصص‌های حرفه‌ای زیادی از جمله آرایشگری، خالکوبی، عکاسی و ماساژ دارم. حتی برخی از دوره‌هایم را در ترکیه گذرانده‌ام و گواهینامه‌های معتبر دارم. اما چند وقت قبل، با یکی از دوستانم برای تفریح با خودرو بیرون رفتیم او از من خواست مقابل یک خانه ویلایی در شمال تهران توقف کنم. دوستم به همراه دو نفر دیگر از ماشین پیاده و وارد خانه شدند. بعد از چند دقیقه هم با کیفی پر از پول و دلار برگشتند. آن شب هیجان زده از این سرقت راحت تصمیم گرفتم با آن‌ها همراه شوم.

چه مدت است این کار را انجام می‌دهید؟
در مدت ۸ ماه حدود ۳۰ خانه را خالی کردیم. البته بعد از مرگ رئیس باندمان توبه کردم. او حین سرقت وقتی پلیس را در تعقیب خود دید قصد فرار داشت که سقوط کرد و مرد.

از سرقت‌ها چقدر گیرتان آمد؟
حدود یک و نیم میلیاردی به من رسید.

تو که یک سارق حرفه‌ای هستی برای پیشگیری از سرقت چه پیشنهادی به مردم داری؟
از دستگاه مه‌ساز امنیتی در خانه‌هایشان استفاده کنند. دستگاهی که به محض ورود افراد ناشناس به کار می‌افتد و مه همه خانه را می‌گیرد. توصیه بعدی این است که از حفاظ امنیتی برای در و پنجره‌ها استفاده کنند و قفل را از داخل بزنند.

سارق گوشی دختر نویسنده
یکی از سارقانی که در این طرح دستگیر شده، سارق تلفن همراه دختر مهراب قاسم‌خانی، نویسنده سینما و تلویزیون است. دختر جوان که مدتی قبل گوشی‌اش از سوی این مرد به سرقت رفته، در گفتگو با خبرنگار «ایران» گفت: ساعت ۱۰ صبح ۲۳ شهریور از خانه‌مان در میدان هروی بیرون آمدم تا سوار خودرویم شوم. به محض اینکه سوار شدم، در سمت شاگرد باز شد و سارق در حالی که ماسک روی صورتش را پایین کشیده بود با تهدید قمه، گوشی تلفن همراهم را سرقت کرد. بلافاصله سر و صدا کردم که سرایدار خانه متوجه شد، اما او با قمه سرایدار را نیز تهدید کرد.

پس از شکایت به پلیس، دوربین‌های مداربسته اطراف محل سرقت مورد بازبینی قرار گرفت و در ادامه هویت سارق جوان که سابقه شرارت داشت، شناسایی شد. سپس مأموران کلانتری ۱۱۰ شهدا اعلام کردند که سارق خشن، در محدوده آن‌ها سکونت دارد. بدین ترتیب خانه مرد جوان را زیر نظر گرفته و شامگاه شنبه هنگام بازگشت به خانه دستگیر شد.

چرا از این دختر سرقت کردی؟
من قرص می‌خورم و مشکل روحی روانی دارم. آن روز پشت ماشین او ایستاده بودم بعد وقتی سوار خودرو شد، من در را باز کردم و گوشی تلفن همراهی را که روی صندلی بود، برداشتم و فرار کردم.

اعتیاد داری؟
نه. فقط قرص می‌خورم آن هم به خاطر بیماری که دارم.

روی گردنت آثار چاقو زیاد داری؛ دلیلش چیست؟
توی دعوا و درگیری؛ بعضی‌هاش را هم خودزنی کردم.

منبع: ایران

انتهای پیام/

کد خبر 58558

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =