آخرین اخبار

پوتین نامزد دریافت جایزه صلح نوبل شد

کاخ ریاست‌جمهوری روسیه نامزد شدن «ولادیمیر پوتین» برای دریافت جایزه صلح نوبل را تایید کرد اما درباره علت انتخاب وی چیزی عنوان نکرد. پیش از این فاکس نیوز ادعا کرده بود رئیس‌جمهور آمریکا نیز به دلیل میانجی‌گری برای حصول توافق عادی‌سازی روابط بین امارات عربی متحده و اسرائیل، نامزد جایزه صلح نوبل شده است.

 کاخ کرملین روز پنجشنبه تایید کرد که «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه نامزد دریافت جایزه صلح نوبل شده است. این نامزدی از سوی گروهی از شخصیت‌های عمومی روسیه با پیشگامی «سرگئی کمکوف»، نویسنده روس انجام شده و برای کمیته ۵ نفره داوری این جایزه در نروژ ارسال شده است. اما هنوز مشخص نشده که دلیل این انتخاب چه بوده است.

به گزارش فارس، وبگاه خبری «هیل» گزارش داد که «دیمتری پسکوف» سخنگوی کرملین به خبرنگاران گفت دولت روسیه نقشی در این نامزدی نداشته است.

پسکوف با اشاره به به کمکوف گفت: همه می‌دانید که افراد کاملاً متفاوتی برای این جایزه نامزد می‌شوند. این ابتکار عمل کسانی است که (پیشنهاد) نامزدی را ارسال می‌کنند. در این مورد نویسنده مذکور [نامزدی را ارائه کرده است]. اگر این تصمیم گرفته شود [جایزه داده شود] که عالی اگر هم نه که مسئله‌ای نیست.

پیش از این فاکس نیوز ادعا کرد رئیس‌جمهور آمریکا به دلیل میانجی‌گری برای حصول توافق عادی‌سازی روابط بین امارات عربی متحده و رژیم صهیونیستی، نامزد جایزه صلح نوبل شده است.

این در حالی است که شهرهای آمریکا در اعتراض به بی‌عدالتی و اظهارات نژادپرستانه رئیس‌جمهور این کشور در آتش خشم معترضان می‌سوزد و دور جدیدی از این اعتراضات در شهرهای مختلف آمریکا آغاز شده است.

لینک کوتاه کپی لینک
کد خبر 56355

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =