آخرین اخبار

روسیه در منطقه قطب شمال گنبد ضدموشکی ایجاد می‌کند

به گفته یک مقام نظامی، تمامی بخش‌های ناوگان دریای شمال روسیه طی چند سال آینده به سامانه‌های دفاع ضدموشکی اس-۴۰۰ مجهز می‌شوند و بدین ترتیب یک گنبد ضدهوایی خاک روسیه در منطقه قطب شمال را پوشش خواهد داد.

به گزارش گروه بین‌الملل تلکسیران به نقل از خبرگزاری «نووستی»، دریادار "الکساندر موسی‌یف" فرمانده ناوگان دریای شمال روسیه اعلام کرد در سال‌های آینده تمامی بخش‌های این ناوگان به سامانه‌های دفاع موشکی اس-400 مجهز خواهند شد که این اجازه را می‌دهد تا یک گنبد ضدهوایی "سرزمین نو" (مناطقی از قطب شمال که در خاک روسیه قرار دارد) را بطور قابل اطمینانی پوشش امنیتی داده شود.

این مقام نظامی در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: «روند نوسازی و تجهیز نیروهای موشکی و رادیویی-فنی به تجهیزات جدید در حال انجام است. در سال جاری از هم اکنون هنگ نیروهای موشکی مستقر در منطقه "سرزمین جدید" به سامانه دفاع ضدموشکی اس-400 مجهز و ازهم اکنون به حالت آمادگی رزمی درآمده است و برنامه ریزی شده تا چند سال آینده تمامی بخش‌های ناوگان دریای شمال به این سامانه مجهز شوند.»

به گفته وی، در نتیجه تمامی بخش‌های خاک روسیه در مناطق قطب شمال در برابر هرگونه حمله هوایی دشمن، از اعم از هواپیما، موشک کروز و موشک بالستیک، پوشش امنیتی قابل اطمینان داده خواهد شد.

موسی‌یف یادآور شد، سهم تجهیزات و فناوری‌های جدید نظامی در ناوگان دریای شمال روسیه تقریباً 60 درصد بوده و در رابطه با برخی بخش‌ها، از ماشین‌های زرهی این رقم بیشتر از این است.

پیش از این در ماه سپتامبر اعلام شد که نخستین هنگ از سامانه موشکی اس- 400 در "سرزمین جدید" روسیه مستقر شده است. در این منطقه پیش از این در سال 2015 سامانه دفاع ضدموشکی اس-300 به حالت آمادگی رزمی درآمده بود.

سامانه‌های دفاع ضد موشکی اس-400 به منظور نابودی هرگونه حملات هوایی-فضایی با تجهیزات مدرن امروزی، در مسافت چند صد کیلومتری و با هر ارتفاعی طراحی شده است.

انتهای پیام/

کد خبر 5478

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =