آخرین اخبار

رکورد برداشت ذرت علوفه‌ای به جوان اهل خفر رسید

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خفر گفت: کشاورز جوان اهل این شهرستان با استفاده از روش‌های نوین کشت و آبیاری توانست رکورد برداشت ذرت علوفه‌ای استان فارس را به میزان ۱۱۷ تن در هر هکتار به نام خود ثبت کند.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، ارسلان صالحی افزود: ایوب جهانشاهی به دلیل رعایت اصول به زراعی چون بسترسازی مناسب کشت، استفاده از روش‌های نوین آبیاری، استفاده از کودهای کشاورزی اختصاصی ذرت با فرمولاسیون جدید، توانست رکورد جدیدی در تولید ذرت علوفه‌ای به ثبت برساند.

وی بیان کرد: متوسط برداشت ذرت علوفه‌ای ۷۰ تا ۸۰تن در هر هکتار است و۲۵۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی خفر به کشت ذرت اختصاص دارد. مکانیزه بودن مراحل کاشت و برداشت، تناسب این محصول با اقلیم این شهرستان و سوددهی بالا از مهمترین عوامل گرایش کشاورزان به کشت این محصول است.

مدیر جهاد کشاورزی خفر گفت: از مزیت‌های طرح نوین کاشت ذرت علوفه‌ای، کاهش آبیاری، کاهش مصرف سموم و کودهای شیمیایی است. پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از ۱۸هزارتن ذرت علوفه‌ای از کشتزارهای شهرستان خفر برداشت شود. کار برداشت ذرت علوفه‌ای از نیمه شهریور آغاز می‌شود و تا اواسط مهر ادامه دارد.

شهرستان خفر در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق شیراز قرار دارد.

کد خبر 54454

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =