آخرین اخبار

با وجود بازگشت شاخص کل بازار سهام به سیر صعودی و رشدی بیش از ۳٫۵ درصدی امروز اما برخی از مردم نسبت به تصمیم‌های دولت برای حمایت از بازار انتقاد کردند.

به گزارش روز نو ، امروز با شروع معاملات بازار سهام شاخص کل بیش از 3.5 درصد رشد کرد و به یک میلیون و 665 هزار واحد رسید. این روند مثبت باعث ورود پول از سمت حقیقی‌ها به بازار سرمایه شده است اما برخی از مردم همچنان به رفتارهای دولت در قبال بازار سهام گله‌مندند و برخی از آنها را درست نمی‌دانند.

رشد 3.5 رصدی شاخص کل بازار در شرایطی رخ داد که محمدباقر قالیباف در توئیتی نوشت: «در جلسۀ امروز با مسئولان وزارت اقتصاد و بورس، جزئیات راهکارهای کارشناسی تقویت بازار سرمایه بررسی شد. تأکید کردم که رویکرد اصلی باید مدیریت و تنظیم‌گری حرفه‌ای بازار سرمایه به عنوان بهترین منبع تأمین مالی تولید باشد. مجلس با جدیت اجرای راهکارهای کارشناسی را پیگیری و نظارت می‌کند.»

در ادامه بخشی از واکنش مردم را به تازه‌ترین اتفاقات بازار سرمایه می‌خوانید:
آقای دولت دست بردار

« آقایان راه بانک‌ها را برای سفته‌بازی در بورس می‌گشایند.»

«امروز را در تاریخ بورس به عنوان روز #اعتماد مردم و #حقیقی ها به بورس ثبت کنید توجه داشته باشید شاخص کل در حالی ۵۰هزار واحد رشد داشته که حقیقی‌ها خریدار بوده‌اند و حقوقی‌ها فروشنده»

«آقای دولت لطفا دست بردار، اجازه بده مجلس درست کنه اوضاع رو!»

«حالا در حالی که دارید دلار رو چند تومنی ارزون می‌کنید، شاخص بورس رو یواش یواش ببرید بالا تا مردم دلارها رو ارزون بفروشن به شما و بیان سهامی رو که ارزون فروختن رو گرون بخرن. این چرخه‌ی جهل که همچنان ادامه داره.»
دلار نخرید

«تمام بازار بورس قیمتا 50 تا 60 درصد افت کردن شاخص استارت رشد زده الان باید سهام بخری نه دلار که تو سقف قیمته»

«نقدینگی در حال خروج از صندوق‌های درآمد ثابت و خرید سهام در بازار است»

«این مقاومت ۱۶۴۷۰۰۰ قشنگ الان روش هستیم شاخص هم رد کنیم کمرشو شکستیم، فعلا دیگه سهم نفروشید و جو بازار را مثیت نگهدارید و سهمای خوب زیر نظر داشته باشید.»

«اینکه شما بیای سهام کوچکت رو در کف قیمتی بفروشی تا مثلا فخوز فملی (چون بازاری هستن) نزدیک سقف قبلیشون بخری اشتباهه»

کد خبر 54263

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =