لندن، مسکو را به افشای اسناد مربوط به مذاکرات تجاری میان انگلیس و آمریکا متهم کرد

وزیر فرهنگ انگلیس، افشای اسناد مربوط به مذاکرات تجاری لندن و واشنگتن را به روسیه نسبت داده و می‌گوید که این اقدام با هدف دخالت در انتخابات انگلیس صورت گرفته است.

به گزارش تلکسیران، «نیکی مورگان»، روز شنبه گفته که افشای اسناد مربوط به مذاکرات تجاری میان لندن واشنگتن با دخالت روسیه صورت گرفته است.

وی در مصاحبه با رسانه‎های انگلیسی گفته "از آنچه بر روی سایت قرار گرفته و با توجه به گزارش افرادی که به نظر می‌رسد در این زمینه کارشناس هستند، تمامی نشانه‌های یک مداخله آشکار است.

مورگان افزود: اگر اینچنین باشد، موضوع بسیار جدی است، یکی از مواردی که ما آن را تحت نظارت قرار داده‌ایم، دخالت در انتخابات است.

پیش از این اسنادی منتشر شد که حاکی از تصمیم دولت انگلیس برای واگذاری خدمات سلامت عمومی انگلیس به آمریکا بود.

پایگاه «ردیت» اخیرا گزارش داده بود که بارگذاری این اسناد از طرف کمپین‌های تبلیغاتی روسیه انجام شده است.

«جرمی کوربین»، رئیس حزب کارگر انگلیس نیز پیش از این گفته بود که به چنین اسنادی دست پیدا کرده است.

اتهام علیه روسیه در حالی صورت می‌گیرد که انتخابات عمومی انگلیس در روز ۱۲ دسامبر (۲۱ آذر) برگزار خواهد شد.

انتخابات زودهنگام پارلمانی در انگلیس به درخواست بوریس جانسون و با هدف دستیابی به اکثریت در مجلس این کشور برگزار می‌شود. کابینه اقلیت جانسون که براساس راهکار اعتماد و تامین تشکیل شده، در اخذ رای موافق مجلس در مورد خروج از اتحادیه اروپا در ضرب الاجل ۳۱ اکتبر (۹ آبان) ناکام ماند.

جمعه شب آخرین مناظره تلویزیونی «بوریس جانسون» و «جرمی کوربین» برگزار شد که ۲ طرف در این مناظه یکدیگر را هدف حملات لفظی شدید قرار دادند.


انتهای پیام/

کد خبر 5245

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =