دیوان عالی آمریکا به داد ترامپ رسید

دیوان عالی آمریکا به‌ درخواست وکلای دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری این کشور، اجرای حکم ارائه اسناد مالی وی را به تعویق انداخت.

به گزارش تلکسیران و به نقل از  دویچه‌وله آلمان، ‌دادگاهی در آمریکا چندی پیش از « دویچه بانک » خواسته بود اسناد مالی ترامپ را ارائه دهد، اما اجرای این حکم به بعد موکول شد.

براساس حکم دادگاه، قرار بود این بانک آلمانی اسناد مالی ترامپ را تحویل دهد، اما وکلای او برای سومین بار موفق شدند با مراجعه به دیوان عالی آمریکا، ‌اجرای آن را متوقف کنند.
هدف وکلای ترامپ، ‌جلوگیری از ارائه اسناد مالی او از سوی دویچه بانک و بانک « کپتال وان » در ارتباط با شرکت‌های رئیس جمهوری آمریکا و بستگان او به کنگره است.

دو کمیسیون‌ خدمات مالی و اطلاعات مجلس آمریکا با تهدید به مجازات، ارائه این اسناد را خواستار شده‌اند.

با این حال، دیوان عالی آمریکا ضمن موافقت با درخواست وکلای ترامپ، به او یک هفته فرصت داده است.
قرار است وکلای ترامپ تا چهارشنبه آینده دادخواست مفصل‌تری را به دیوان‌عالی ارائه دهند و احتمال دارد این دیوان، اجرای حکم دادگاه را تا زمان اتخاذ تصمیم در این زمینه به تعویق اندازد.

استدلال وکلای ترامپ برای متوقف کردن روند انتشار اسناد مالیاتی او این است که کمیسیون‌های مجلس نمایندگان از اختیارات خود فراتر رفته‌اند. وکلای ترامپ موفق نشده‌اند با این استدلال در دادگاه فدرال و تجدیدنظر پیروز شوند.

رئیس جمهوری آمریکا در دیوان عالی پرونده دیگری نیز دارد. او علیه انتشار سوابق مالیاتی از سوی حسابدارش اعتراض کرده است. حسابدار ترامپ پس از تهدید به مجازات از سوی کمیسیون حسابرسی مجلس نمایندگان، ‌با این مجلس همکاری کرد. اما دیوان عالی آمریکا هفته گذشته حکم داد، تا زمانی که قضات این دادگاه تصمیمی در این مورد اتخاذ نکرده‌اند، ترامپ موظف نیست اسناد مالیاتی خود را منتشر کند.

ترامپ از مدت‌ها پیش در برابر درخواست انتشار اسناد مالیاتی خود مقاومت کرده است. منتقدانش بر این باورند که او چیزی برای پنهان کردن دارد. ۹۱۰۹
نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا به طور معمول اظهارنامه مالیاتی خود را در طول مبارزات انتخاباتی منتشر می‌کنند اما ترامپ از این کار خودداری کرده است. مجلس نمایندگان آمریکا که اکثریت آن دراختیار دموکرات‌هاست، ‌خواستار انتشار این اسناد است.
2023

کد خبر 5243

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =