برنده انتخابات۱۴۰۰ را چه عاملی مشخص می‌کند؟

یک فعال سیاسی گفت: دو عنصر برنامه و شخصیت کاندیدا با عنصر همراهی مردم سرنوشت انتخابات آتی را مشخص می کنند.

آفتاب‌نیوز :

علی صوفی اظهار کرد: برای پیش بینی انتخابات آتی ابتدا باید در نظر بگیریم روالی که در انتخابات‌های گذشته داشتیم ادامه دار هست؛ آیا اوضاع مثل گذشته است؟ باید از خودمان بپرسیم چقدر شرایط تفاوت کرده و این تفاوت‌ها در چه زمینه‌هایی است. در واقع سوال اصلی این است که چه متغیرهایی از انتخابات دستخوش تضعیف و تغیر شدند؟

وی ادامه داد: مردم یکی از عوامل اصلی در انتخابات هستند.دومین متغیر حاکمیت است . متغیر سوم هم خود کاندیداها و فعالین سیاسی و به طور کلی جریان سیاسی قالب کشور و گفتمانی است که در انتخابات برای جلب آرای مردم به کار می بردند. عمدتا تمام این متغیرها دچار تغییر و از کنترل خارج شده اند.

صوفی ادامه داد: در این بین رویکرد مردم به اصلاح طلبان مثبت بود که الان منفی شده؛ در واقع به کل جریان های سیاسی نگاه منفی پیدا کرده اند.

صوفی گفت: انتخابات 1400 نیازمند برنامه جامعی است که متضمن خروج از رکود اقتصادی و بهبود معیشت مردم باشد؛ در حال حاضر مطالبات دیگر مردم پایین تر از مطالبات اقتصادی و معیشتی آنان است. بنابراین هر جریانی بتواند این اعتماد مردم را با ارایه برنامه جامعی جلب کند، می‌تواند همراهی مردم را نیز داشته باشد.

وی تاکید کرد: کاندیداها نیز باید امتحان پس داده باشند. این طور نیست که به صرف جوانگرایی کاندیداهای ناشناخته‌ای بیایند،شخصیت های سیاسی که گذشته قابل اعتمادی دارند می توانند نظر مردم را جلب کنند.

این فعال سیاسی گفت: دو عنصر برنامه و شخصیت کاندیدا با عنصر همراهی مردم سرنوشت انتخابات آتی را مشخص می کنند.

کد خبر 51795

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =