آخرین اخبار

استفاده از «آیفون» برای رئیس جمهور آمریکا ممنوع است

سی ان ان با استناد به مقامات سابق و مقامات اطلاعاتی گزارش داد که ترامپ همچنان از تلفن همراه شخصی خود که وی قبل از تصدی مقام خود داشت، برای تماس‌ها استفاده می‌کند.

به گزارش تلکسیران، دونالد ترامپ ،رئیس جمهور ایالات متحده، در واکنش به گزارش‌های رسانه در خصوص استفاده وی از تلفن شخصی در توئیتر خود نوشت: " این‌ها اطلاعات و پیام‌های کاملاً نادرستی هستند. چند سال است که تلفن همراه شخصی ندارم. من فقط از تلفن‌هایی استفاده می‌کنم که اجازه استفاده از آن توسط دولت صادر شده باشد. "

به نقل از اسپوتنیک، روز شنبه، سی ان ان با استناد به مقامات سابق و مقامات اطلاعاتی گزارش داد که ترامپ همچنان از تلفن همراه شخصی خود که وی قبل از تصدی مقام خود داشت، برای تماس‌ها استفاده می‌کند. خاطرنشان می‌شود که این موضوع در مورد تماس‌های صورت گرفته در چند هفته گذشته، علی رغم هشدارهای مکرر مبنی بر اینکه چنین عملی ممکن است باعث شود در مقابل سرویس‌های خارجی آسیب پذیر باشد نیز صدق می‌کند.


رئیس جمهور پیشین آمریکا، باراک اوباما، مدت‌ها است که اعتراف کرده است که سازمان‌های اطلاعاتی به او اجازه نمی‌دادند که آیفون داشته باشد. اوباما از تلفن قدیمی Blackberry با یک سیستم امنیتی اختصاصی استفاده می‌کرد. اوباما با پایان دوره ریاست جمهوری خود توانست از آیفون استفاده کند، اما بیشتر عملکردهای موجود در آن توسط سازمان‌های اطلاعاتی غیرفعال شده است.
کد خبر 5150

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =