آخرین اخبار

اسپر: عقب‌نشینی نظامیان آمریکایی از شمال شرقی سوریه به اتمام رسیده است

وزیر دفاع آمریکا ضمن تأکید بر اینکه عقب‌نشینی نظامیان این کشور از شمال شرقی سوریه به اتمام رسیده گفت که احتمالاً 600 نظامی آمریکایی در باقی مناطق سوریه مستقر خواهند شد.

به گزارش تلکسیران،«مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا در مصاحبه با خبرگزاری رویترز اعلام کرد که آمریکا عقب‌نشینی نظامیان خود از شمال شرقی سوریه را به اتمام رسانده است و بعد از کاهش نیروهای نظامی، حدود 600 نظامی آمریکایی در یک وضعیت پایدارتر در باقی مکان‌های سوریه مستقر می‌شوند.

رئیس پنتاگون تصریح کرد که تعداد نظامیان آمریکایی باقیمانده در سوریه برای آینده‌ای قابل پیش‌بینی حدود 600 نظامی خواهند بود و توضیح داد: «(نظامیان آمریکایی) تقریباً حدود همین تعداد (600 نظامی) خواهد بود. اما اگر شاهد رخدادهایی باشیم...می‌توانیم کمی این تعداد را افزایش دهیم».

اسپر روز گذشته (چهارشنبه) در حین پرواز از نشست ناتو در اطراف لندن، چنین اظهاراتی را به خبرگزاری رویترز، مطرح کرد و گفت در صورتیکه همپیمانان اروپایی آمریکا همکاری بیشتری در مأموریت سوریه داشته باشند، ممکن است تعداد نظامیان آمریکایی در سوریه از این میزان کمتر باشند.

وی در این خصوص گفت: «ائتلاف بار دیگر در این خصوص گفت‌وگوهای زیادی انجام می‌دهد. می‌توانیم بررسی کنیم که آیا همپیمانان خواستار اعزام نظامی (به سوریه) هستند یا خیر. اگر یک کشور همپیمان، یک کشور ناتو، تصمیم بگیرد 50 نیرو به ما بدهد ممکن است، ما 50 نظامی (آمریکایی) را کاهش دهیم».

واشنگتن مدعی است که قصد دارد با حفظ نظامیان خود در سوریه از حملات مجدد داعش در سوریه جلوگیری کند و «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در نشست دو روزه خود در لندن بار دیگر تکرار کرد که نیروهای باقیمانده آمریکا قصد دارند از میدان‌های نفتی سوریه محافظت کنند.

وی توضیح داد: «ما نفت را محافظت کردیم و نفت چیزی است که داعش را تغذیه کرد».

فارس

کد خبر 5068

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =