آغاز توزیع کتاب‌های درسی از ۱۰ شهریور | امسال دانش‌آموزان همه پایه‌ها کتاب را از مدرسه تحویل می‌گیرند

معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی درسی از توزیع کتاب‌های درسی دانش‌آموزان پایه‌های مختلف از روز ۱۰ شهریور آغاز خواهد شد.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، اسدالله مرتضایی معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: توزیع کتب درسی از نظر کشوری ماه‌ها ادامه دارد و در آخرین مرحله که توزیع در سطح استان، منطقه و مدرسه محسوب می‌شود شروع شده است. توزیع کتاب‌های درسی دانش‌آموزان متوسطه اول از ۲۵ مرداد آغاز شده و تا ۱۵ شهریور ادامه دارد.

وی افزود: برای سایر دوره‌ها توزیع کتاب درسی از ۱۰ شهریور شروع می‌شود و تا ۱۵ شهریور ادامه خواهد داشت.

مرتضایی توضیح داد: همه دانش‌آموزان باید در سامانه سناد و سپس در سامانه ثبت سفارش کتب درسی ثبت‌نام کنند تا کتاب‌ها را در اختیارشان قرار دهیم. بسیاری از دانش‌آموزان در سامانه ثبت‌نام کرده‌اند، اما حدود ۱ میلیون دانش‌آموز تاکنون اقدام به ثبت‌نام نکرده‌اند.

معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی گفت: با توجه به اینکه مهلت ثبت سفارش کتب درسی مجددا تا ۱۰ شهریور تمدید شده است از دانش‌آموزانی که هنوز ثبت سفارش را انجام نداده‌اند درخواست می‌کنیم در این مهلت ثبت‌نام کتب را انجام دهند.

مدرسه تنها مرجع توزیع کتب درسی است

مرتضایی گفت: دانش‌آموزان در تمام پایه‌ها و دوره‌ها امسال کتاب را از مدرسه تحویل می‌گیرند و هیچ منبع دیگری برای تحویل کتاب وجود ندارد.

او در ادامه درباره دلیل ثبت‌نام نکردن یک میلیون دانش‌آموز برای تحویل کتب درسی توضیح داد: در بعضی از استان‌ها به خاطر شرایط کرونایی مثل استان‌های فارس، خوزستان، و کرمان دانش‌آموزان نتوانسته‌اند ثبت‌نام کنند و بخش بزرگ دیگری از دانش‌آموزان که نتوانسته‌اند تاکنون ثبت‌نام کتب درسی را انجام دهند دانش‌آموزان پایه اول هستند که به دلیل مسائل مربوط به سنجش خود موفق به ثبت سفارش کتاب درسی نشده‌اند. گروه دوم دانش‌آموزان پایه هفتم هستند که به دلیل اعلام نتایج سمپاد هنوز ثبت‌نام کتب درسی را انجام نداده‌اند و گروه سوم دانش‌آموزان پایه دهم هستند که به دلیل انتخاب رشته دیرتر ثبت‌نام را انجام می‌دهند.

به گفته معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، دانش‌آموزان حتما تا ۱۰ شهریور ثبت‌نام کنند تا بتوانیم کتب را در اختیارشان قرار دهیم. برخی به دلیل تغییر رشته، تغییر محل تحصیل یا تکرار پایه نیاز است که ثبت سفارش خود را اصلاح کنند تا کتاب‌ها به صورت صحیح به دست آن‌ها برسد. اگر این اصلاح را انجام ندهند کتاب به نشانی قبلی یا پایه اشتباه ارسال می‌شود.

او درباره اینکه چه تعداد کتاب درسی امسال چاپ شده است، گفت: امسال بیش از ۱۴۰ میلیون نسخه کتاب در همه دوره‌ها در قالب ۹۹۲ عنوان درسی چاپ شده است.
 

کد خبر 49630

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =