آخرین اخبار

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: از یکم شهریور، کد رهگیری سیگار در طول زنجیره تامین و توزیع آن اجرایی می‌شود.

خبرگزاری مهر: سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: از یکم شهریور، کد رهگیری سیگار در طول زنجیره تامین و توزیع آن اجرایی می‌شود.

حسن نیری، سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه از شنبه (یکم شهریور) کد رهگیری سیگار در طول زنجیره تأمین و توزیع آن اجرایی می‌شود، گفت: برای اجرای کد رهگیری سیگار به صورت جامع، بسترهایی لازم بود، به همین دلیل مقداری تعلل در اجرایی شدن کار ایجاد شد.

وی با بیان اینکه بخشی از مردم مصرف کننده سیگار هستند، به همین دلیل استاندارد آن برای ما مهم است، اضافه کرد: میلیاردها نخ سیگار، سالانه در کشور استفاده می‌شود که به تبع آن، مافیای بزرگ قاچاق سیگار را در کشور داریم و برای مقابله با مافیای آن، طرح سیگارت اجرا شده و از شنبه به طور جامع و کامل تمامی کارخانه‌های سیگار و توزیع کنندگان پای کار خواهند آمد و این کار را انجام می‌دهند

نیری اظهار داشت: بر این اساس، بر روی پاکت، کارتن و باکس سیگار کدی منحصر به فرد درج می‌شود که با استفاده از یک نرم افزار موبایلی می‌توان متوجه شد آن کالا کجا تولید شده و آیا تولید داخل است یا خیر یا حتی ورود آن غیر رسمی و قاچاق بوده است یا به صورت رسمی که این اقدام، از شنبه با قاطعیت و جدیت اجرایی خواهد شد.

کد خبر 48932

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =