آخرین اخبار

چک برگشتی و معوقات، مانع پرداخت تسهیلات کرونایی نیست

مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان گفت: به منظور حمایت از واحدهای آسیب‌دیده از کرونا در پرداخت تسهیلات چک‌های برگشتی و معوقات بانکی لحاظ نخواهد شد.

محمدرضا یوسفی ظهر امروز ( ۲۸ مردادماه) در شورای هماهنگی بانک‌های استان زنجان، با اشاره به اینکه زمان ثبت‌نام کارگاه‌ها در سامانه کارا تمدید شده است، اظهار کرد: این تمدید برای واحدهای دارای بیمه تا ۱۵ شهریورماه و برای واحدهای فاقد کد بیمه‌ای تا پایان شهریورماه خواهد بود.

وی افزود: به منظور حمایت از واحدهای آسیب‌دیده از کرونا در پرداخت تسهیلات، چک‌های برگشتی و معوقات بانکی لحاظ نخواهد شد.

این مسئول، با اشاره به اینکه در استان زنجان از ۱۲ دستگاه اجرایی دارای واحد آسیب‌دیده از کرونا ۷۸۵۳ طرح در سامانه کارا ثبت شده است، ادامه داد: این تعداد کارگاه دارای ۱۴ هزار و ۳۵۹ نفر اشتغال بوده و اعتباری بالغ بر ۱۵۲ میلیارد تومان برای این واحدها پیش‌بینی شده است.

یوسفی تصریح کرد: ۸۰۰۰ راننده درون‌شهری در استان زنجان وجود دارد که می‌توانند تسهیلات مربوط به خسارت ناشی از کرونا دریافت کنند که از این تعداد تاکنون ۱۶۱۶ پرونده ثبت شده است و انتظار می‌رود شهرداری‌ها اهتمام لازم برای جذب حداکثری رانندگان خودروهای درون‌شهری را داشته باشند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی زنجان با اشاره به اینکه طبق اطلاعات دریافتی بیش از ۱۳ هزار واحد و کارگاه در استان مشمول دریافت تسهیلات می‌شوند، خاطرنشان کرد: از این تعداد ۷۸۵۰ فقره اطلاعات خود را در سامانه کارا ثبت کرده‌اند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان، نیز در این جلسه با اشاره به اینکه چهار اتحادیه زیر مجموعه این سازمان مشمول دریافت تسهیلات کرونایی می‌شود، اظهار کرد: تاکسی تلفنی‌ها، یکی از این چهار واحد است که اطلاعات آن‌ها پس از ثبت در سامانه کارا در کارتابل وزارت کشور قرار می‌گیرند.

ناصر فغفوری با بیان اینکه انتظار همکاری از شهرداری برای تایید اطلاعات این رانندگان وجود دارد، ادامه داد: ۹۰ درصد فعالان در این بخش برای دریافت تسهیلات شرایط لازم را دارند اما تایید اطلاعات آن‌ها با مشکل مواجه است.

وی با اشاره به اینکه رد مجموع در سه اتحادیه دیگر ۲۲۰۰ بنگاه آسیب‌دیده از کرونا شناسایی شده است، گفت: از این تعداد ۱۸۱۲ بنگاه اطلاعات خود را در سامانه کارا ثبت کرده‌اند.

انتهای پیام

کد خبر 48364

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =