آخرین اخبار

۱۴۷ طرح در حوزه صنعت آب و برق کشور به بهره‌برداری می‌رسد

مهدی‌شهر- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور بابیان اینکه تا پایان سال جاری ۱۴۷ طرح در صنعت آب و برق به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: تاکنون ۵۳ طرح به بهره‌برداری رسیده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا جانباز ظهر سه‌شنبه در آئین افتتاح تصفیه‌خانه و شبکه جمع‌آوری فاضلاب شهمیرزاد از تابع شهرستان مهدی‌شهر با اشاره به اینکه ۱۴۷ طرح بزرگ در صنعت آب و برق کشور در قالب طرح‌های سازوکار پویش «الف- ب- ایران» به بهره‌برداری می‌رسد، اظهار داشت: برای اجرای این طرح‌ها ۳۴ هزار میلیارد تومان اعتبار اختصاص‌یافته است.

وی با اشاره به اینکه محرومیت‌زدایی و آب‌رسانی به روستاهای استان سمنان در دستور کار قرار دارد، تأکید کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۵۳ طرح در صنعت آب و برق در ۱۵ استان کشور بااعتبار ۱۵ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

بهره‌برداری از ۷۶ تصفیه‌خانه فاضلاب در کشور

معاون وزیر نیرو با تأکید بر اینکه ۲۴۴ تصفیه‌خانه فاضلاب در کشور ایجادشده است، ابراز کرد: دو تصفیه‌خانه بزرگ آب با بهره‌مندی جمعیت بالغ‌بر ۱۴ هزار نفر در کشور به بهره‌برداری رسیده است.

جانباز بابیان اینکه ۷۶ تصفیه‌خانه فاضلاب در دولت‌های یازدهم و دوازدهم در نقاط مختلف کشور به بهره‌برداری رسید، خاطرنشان کرد: تحول بزرگی در بخش آب و فاضلاب به‌خصوص بخش فاضلاب کشور با افتتاح این طرح‌ها انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تا پایان سال جاری در راستای اجرای این پویش هر ۲۰ روز یک تصفیه‌خانه فاضلاب و هر یک ماه یک تصفیه‌خانه آب وارد مدار می‌شود، اعلام کرد: تاکنون چهار طرح آب‌رسانی به ۳۴ روستای کشور بهره‌برداری شده است.

معاون وزیر نیرو بهره‌برداری از هفت تصفیه‌خانه فاضلاب را از دیگر اقدامات مهم دولت دوازدهم برشمرد و گفت: این پروژه‌ها در پنج استان با جمعیت تحت پوشش ۱.۷ میلیون نفر طی سال جاری به بهره‌برداری رسید.

کد خبر 48357

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =