آخرین اخبار

پکن اقدام آمریکا علیه هوآوی را محکوم کرد

وزارت امور خارجه چین تحریم‌های جدید آمریکا علیه شرکت هوآوی را محکوم کرد.

به گزارش  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت امور خارجه چین روز سه‌شنبه اعلام کرد که این کشور با سرکوب غول فناوری هوآوی توسط آمریکا کاملا مخالف است.

این اظهارات در پاسخ به سوالی در مورد آخرین اقدامات واشنگتن در مورد هدف قرار دادن این شرکت صورت گرفت.

وزارت بازرگانی دولت ترامپ دیروز اعلام کرد قصد دارد محدودیت‌ها علیه غول مخابراتی هوآوی را با محدود کردن دسترسی آن به تراشه‌های تجاری تشدید کند.

این محدودیت‌ها در ادامه تحریم‌های اعلام شده در ماه مه و با هدف جلوگیری از دسترسی این شرکت چینی به نیمه‌رساناها از جمله تراشه‌های ساخته شده در شرکت‌های خارجی که با نرم افزارها و یا فن‌آوری آمریکا کار می‌کنند، است.

روز دوشنبه، وزارت بازرگانی آمریکا در تلاش برای جلوگیری از دسترسی هوآوی به تراشه‌ها و فن‌آوری‌های دیگر، ۳۸ شرکت وابسته به هوآوی از ۲۱ کشور را به لیست سیاه اقتصادی آمریکا اضافه کرد.

ویلبر راس، وزیر بازرگانی دولت ترامپ در این خصوص به فاکس بیزنس گفت محدودیت‌هایی که بر تراشه‌های طراحی شده در هوآوی در ماه مه اعمال شد، سبب شد «آن‌ها دست به اقداماتی بزنند. آن‌ها سراغ اشخاص ثالث رفته بودند. در قانون جدید مشخص شده است که هرگونه استفاده از نرم افزار آمریکایی یا تجهیزات ساخت آمریکا ممنوع است و نیاز به مجوز دارد.»

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا نیز در این خصوص گفته است: «تغییر این قانون مانع از آن خواهد شد که هوآوی بتواند قانون آمریکا را دور بزند.»

واشنگتن در حالی که روابط آمریکا و چین در بدترین شرایط خود در دهه‌های اخیر قرار دارد سعی می‌کند دولت‌های مختلف جهان را تحت فشار قرار دهد تا هوآوی را تحریم کنند، زیرا این شرکت را به جاسوسی برای دولت چین متهم می‌کند.

انتهای پیام/

کد خبر 48346

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =