آخرین اخبار

ایسنا : رسانه‌های دولتی چین به دنبال تشدید تنشهای این کشور با آمریکا و تایوان خبر از رونمایی از یک سیستم تسلیحاتی جدید دادند؛ یک سامانه موشکی ۵۰۰ کیلوگرمی که چند روز بعد از سفر جنجالی وزیر بهداشت آمریکا به تایوان به عنوان عالی رتبه‌ترین مقام آمریکایی که تا کنون به این جزیره سفر داشته، اعلام می‌شود.

گاردین گزارش داد، تلویزیون دولتی چین گزارشی را درباره این سامانه تحت عنوان سامانه "تیانلی ۵۰۰" (به معنی رعد آسمان) منتشر کرد؛ سامانه‌ای مجهز به مهمات با دقت بالا و به وزن ۵۰۰ کیلوگرم. سامانه تیانلی طبق این گزارش قادر به حمله شش نوع مهمات فرعی بوده و می‌تواند به اهداف متفاوت حمله کند.

اعلام این سیستم تسلیحاتی جدید چین همزمان با افزایش تنشها بین این کشور با آمریکا بر سر چندین مساله شامل تایوان، هنگ کنگ، دریای چین جنوبی و همه گیری کروناویروس صورت می‌گیرد.

روز دوشنبه دولت تایوان اعلام کرد، تلاش‌هایش برای بررسی سوابق ورودی‌های جدید از هنگ کنگ به آنجا را تشدید می‌کند تا جلوی ورود جاسوسان چین را بگیرد.

چند روز پیش آلکس ازار، وزیر بهداشت و خدمات انسانی آمریکا تبدیل به بلندپایه‌ترین مقام آمریکایی شد که بعد از چهار دهه به تایوان سفر کرد و این اتفاق موجب شد پکن به واشنگتن هشدار دهد "با آتش بازی نکند".

کد خبر 48309

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =