آخرین اخبار

لو رفتن سوالات کنکور ۹۹؛ ادامه سیاه نمایی دکان داران/فروش سوالات کنکور ۹۹ با بیت کوین فقط ۱۵ میلیون

در آستانه برگزاری کنکور سراسری و داغ شدن بازار دلالان، عده‌ای با انتشار اخباری مبنی بر فروش سوالات کنکور، بر آرامش روانی داوطلبان چنگ می‌اندازند.

 باشگاه خبرنگاران جوان، از حدود دو ماه پیش بازار سیاه فروش سوالات کنکور که بیشتر شبیه به جشنواره سالیانه شده است در فضای مجازی شروع و روز به روز بر گرمی این بازار افزوده شد و دلالان زغال به کوره آن ریختند که به ناگاه با خبر «فروش دفترچه سوالات کنکور سراسری ۹۹» مواجه شدیم.  

این امر ذهن بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر داوطلبی را که در این کنکور شرکت کرده‌اند، درگیر و امیدشان را نسبت به موفقیت در این ماراتن سخت کمرنگ کرده است. البته این ادعا حنایی است که دیگر رنگی ندارد و در سال‌های قبل هم عده‌ای سودجو که به فکر پر کردن جیب خود بوده‌اند از این حربه استفاده کرده‌اند.  

لو رفتن سوالات کنکور ۹۹؛ ادامه سیاه نمایی دگان داران/فروش سوالات کنکور ۹۹ با بیت کووین فقط ۱۵ میلیون 

انهدام باند فروش سوالات کنکور ۹۸

در کنکور سال گذشته و سال‌های قبل نیز این مسائل رخ داده است و کلاهبرداران همواره از آگاهی کم داوطلبان کنکوری استفاده کرده و به این وسیله اقدام به فروش سوالاتی که اصل نبوده است، کرده‌اند تا آنجا که سردار حسین رحیمی از انهدام باند فروش سوالات کنکور و دست داشتن برخی از مسئولان در آن باند خبر داد.

بیشتر بخوانید

خدایی رئیس سازمان سنجش در این رابطه گفت: شبکه فروش سوالات از شهرستان روانسر بود که مدیر آموزش و پرورش این شهرستان این شبکه را راه اندازی کرده بود.

لو رفتن سوالات کنکور ۹۹؛ ادامه سیاه نمایی دگان داران/فروش سوالات کنکور ۹۹ با بیت کووین فقط ۱۵ میلیون 

خرید و فروش سوالات کنکور سراسری ۹۹ قبل از برگزاری در روز روشن

سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتای ناجا اظهار کرد: با توجه به نزدیک شدن به ایام برگزاری کنکور سال ۱۳۹۹، افراد کلاهبردار با طراحی پلت فرم‌های مجرمانه در فضای مجازی مدعی دسترسی و واگذاری سوالات کنکور به داوطلبان متقاضی هستند.

این مقام انتظامی خبر داد: تاکنون تعدادی از افراد مجرم در استان‌های مختلف کشور از جمله فارس، کردستان، آذربایجان شرقی، کرمانشاه و خوزستان که با راه اندازی سایت‌ها و کانال‌های مختلف در بستر شبکه‌های اجتماعی و تبلیغات فریبنده در این خصوص درصدد کلاهبرداری برای فروش سوالات کنکور بودند، شناسایی و دستگیر شدند.

معاون اجتماعی پلیس فتای ناجا تصریح کرد: با تجزیه و تحلیل فعالیت مجرمانه متهمان، مشخص شد تمامی اقدامات این افراد صرفا کلاهبرداری محض بوده و هیچ گونه مدارکی دال بر دسترسی آنان به سوالات کنکور سال ۱۳۹۹ محرز نشده است.

این مقام انتظامی همچین به ابهامات داوطلبان پاسخ داده و گفته است، حربه این دلالان این است که با واگذاری نمونه سوالات کنکور سال‌های گذشته از متقاضیان کلاهبرداری‌ می‌کنند.

فروش سوالات کنکور با بیت کووین فقط ۱۵ میلیون 

یکی از فروشندگان سوالات کنکور که در فضای مجازی در حال فروش سوالات است در پیامی نوشت: «دوستان عزیز ۲ نکته بگویم که اگر از ما خرید نکردید جای دیگر سرتان کلاه نرود. کسانی که می‌گویید هزینه سوالات را به صورت (btc یا بیت کوین) یا ووچر یا غیره باید پرداخت می‌کنید متوجه باشید که رمز ارزها را که تحویل می‌دهید دیگر نه می‌توانید به فتا شکایت کنید نه اطلاعات نه اینترپل نه هیچ جای دیگر دنیا.»

لو رفتن سوالات کنکور ۹۹؛ ادامه سیاه نمایی دگان داران/فروش سوالات کنکور ۹۹ با بیت کووین فقط ۱۵ میلیون 

اینم کارنامه دانشجوی پارسال، دیشب توی گروه فرستاده شد. بهترین رتبه‌ها رو با ما بگیرید.

او در ادامه می‌نویسد: حالا چرا، چون بیت کوین و غیره به نوعی هستند که کاملا غیر قابل پیگیری هستند و بعد از اینکه پول به حساب آن‌ها واریز شد، به هیچ عنوان قابل پیگیری نیست، بعضی‌ها هم کانال می‌زنند و قیمت را تا ۱۰ الی  ۱۵ میلیون و یا با در قالب بیت کوین تعیین می‌کنند و  بعد با یک فروش می‌توانند کانال را منحل کنند و  شما هم مجبور هستید بروید درستان را بخوانید.»

فروشنده‌ای که  قیمت سوالاتش را ۱۰ تا  میلیون افزایش داده است، می‌گوید: تیم ما برای رعایت حق مشتریان، کارت بانکی به اسم شخص صادر  می‌کند و به کاربرانی هم که احراز هویت شوند کارت ملی شخص صاحب حساب داده می‌شود که اگر در صورت بروز خطا، امکان پیگیری وجود داشته باشد. 

این فروشنده ادامه داد: از امشب ساعت ۱۲:۰۰ قیمت سوال و کلید به ۱۰ میلیون تومان افزایش پیدا می‌کند. قیمت به این شکل خواهد بود، ۱۰ میلیون کل، ۳ میلیون قبل کنکور  و ۷ میلیون بعد از کنکور باید پرداخت شود. 

لو رفتن سوالات کنکور ۹۹؛ ادامه سیاه نمایی دگان داران/فروش سوالات کنکور ۹۹ با بیت کووین فقط ۱۵ میلیون 

امکان لو رفتن کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ صفر درصد است

فاطمه زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش درباره امکان لو رفتن سوالات کنکور سراسری  به خبرنگار دانشگاهی باشگاه خبرنگاران،گفت: امکان لو رفتن کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ صفر درصد است و همه این اقداماتی که در فضای مجازی و غیره با عنوان فروش سوالات انجام می‌شود کلاهبرداری و شیادی است که به دنبال منافع شخصی خودشان هستند.  

سخنگوی سازمان سنجش در ادامه گفت: کارمندان بخش چاپخانه سوالات کنکور هنوز در قرنطینه هستند و از داوطلبان خواهشمندیم به این سخنان بیهوده توجهی نداشته باشند. 

زرین آمیزی ادامه داد: سوالات کنکور در امنیت کامل چاپ و به حوزه‌های مربوطه ارسال می‌شود. داوطلبان با آرامش کامل در جلسات آزمون حاضر شوند.

لو رفتن سوالات کنکور ۹۹؛ ادامه سیاه نمایی دگان داران/فروش سوالات کنکور ۹۹ با بیت کووین فقط ۱۵ میلیون 

دکان فروش سوالات کنکور با خریداران کم تلاش پر پول گرم می‌شود

فروش سوالات کنکور در چندین سال گذشته رونق فراوانی گرفته است، اما چرا؟ تاکنون مستنداتی از فروش سوالات کنکور منتشر نشده جز اینکه در برخی سال‌ها باندهای فروش سوالات کنکور دستگیر شده‌اند و البته بیشتر این دستگیری‌ها دلالانی بوده‌اند که می‌توان گفت بدون جنس اقدام به فروش کرده و از ناآگاهی و جیب پر پول داوطلبان سوءاستفاده کردند که سرمایه‌ای کسب کنند.   

سوالات کنکور سراسری تمام رشته‌ها توسط سازمان سنجش طراحی می‌شود. این سازمان برای طراحی سوالات در ماه‌های پایانی و نزدیک برگزاری کنکور تیمی از اساتید مربوط به طراحی سوالات را جمع آوری و تمهیدات امنیتی را در بالاترین سطح اجرا می‌کند و این مرکز نیز کاملاً قرنطینه هستند و تا پس از برگزاری کنکور افراد مسئول چاپخانه در قرنطینه باقی می‌مانند. داوطلبان بهتر است به جای خرید سوالات قلابی به فکر مطالعه بیشتر باشند چرا که قطعا بهتر نتیجه خواهند گرفت.

در سال ۹۸ نیز رئیس مرکز مبارزه با جرائم ملی و سازمان یافته پلیس فتای ناجا از دستگیری دو نفر خبر داد و گفت: این افراد ۹۰۰ میلیون ریال از مشتریان خود کلاهبرداری کردند.هم اکنون که در  آستانه برگزاری کنکور سراسری ۹۹  هستیم  این بازار رونق گرفته است.

با این وجود این بازار آنقدر داغ شده است که دور از انتظار نیست در سال‌های آتی این دلالان اقدام به تاسیس دکان فروش سوالات کنکور  در کوچه و بازار کنند و آن زمان نباید از دیدن این واقعه انگشت به دهان ماند!.  

انتهای پیام/

کد خبر 48225

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =